28.10.2011. / 13:04

Formula 1, VN Indije: Massi drugi slobodni trening

Felipe Massa Felipe Massa Najbolje vrijeme na drugom slobodnom treningu utrke za VN Indije Svjetskog prvenstva u Formuli 1 postavio je Brazilac Felipe Massa u Ferrariju.

Iza Masse završio je aktualni svjetski prvak Sebastian Vettel u Red Bull-Renaultu sa 0.088 sekundi lošijim vremenom. Drugi Ferrarijev vozač, Fernando Alonso završio je trening na trećem mjestu sa zaostatkom od nešto više od dvije desetike sekunde. Najbrži na prvom slobodnom treningu na stazi Buddh International Circuit, Lewis Hamilton, završio je drugi trening kao četvrtoplasirani ispred drugog Red Bulla Marka Webbera. Uslijedio je Jenson Button u McLaren-Mercedesu sa sekundu lošijim vremenom od najboljeg Masse. U prvih deset su se plasirali još i Sutil te njegov močadski kolega Di Resta u "domaćoj" Force India-Mercedesu (na sedmom, odnosno devetom mjestu). Između dvije Force Indije smjestio se Senna u Renaultu dok je deseti na drugom treningu završio Buemi u Toro Rossu.

Michael Schumacher u drugom Mercedesu zauzeo je tek 21. mjesto, a nije mu pomoglo ni novo prednje krilo koje je njegova momčad stavila na bolide za ovu utrku.

Četrdeset minuta prije kraja treninga sa staze je izletio Jerome d'Ambrosio i sa sa svojim Virgin-Cosworthom završio u zaštitnoj ogradi. Zbog toga je trening prekinut na desetak minuta, a vozač Virgina je, nasreću, prošao bez ozljeda.

Slijedeći trening na rasporedu je sutra u 7:30 sati po našem vremenu, dok su kvalifikacije na rasporedu tri sata kasnije.

Hamiltonu VN Kanade

Britanski vozač Lewis Hamilton u McLarenu pobjednik je Velike nagrade Kanade, sedme utrke SP-a Formule 1 održane u Montrealu. Hamilton je sedmi… Više