29.10.2011. / 16:39

Sankt Peterburg: Čilić protiv Tipsarevića za naslov!

ArhivaArhivaNajbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u finale ATP turnira iz serije 250 u Sankt Peterburgu polufinalnom pobjedom nad Rusom Mihailom Južnijem 6-3, 6-4...

U sedmom međusobnom ogledu protiv Južnija, petog nositelja turnira i 33. tenisača svijeta, Međugorac je do druge pobjede došao nakon jednog sata i 23 minute igre. Po dva je puta u svakom setu Čilić oduzimao servis svom protivniku, realiziravši četiri od šest break-lopti, dok je svoj servis izgubio ukupno dva puta.

U drugom setu Čilić je zaostajao 3-0, ali je potom do kraja izgubio tek jedan gem, breaknuvši Južnija u petom i devetom gemu.

Za naslov, svoj prvi ovosezonski i šesti ukupno u karijeri, Čilić će se boriti protiv Srbina Janka Tipsarevića koji je lako, sa 6-2, 6-1 u polufinalu nadigrao Amerikanca Alexa Bogomolova Juniora.

Našem tenisaču bit će to četvrti ovosezonski finale, nakon Pekinga, Umaga i Marseillea. Protiv Tipsarevića, 13. tenisača svijeta, dosad je igrao šest puta i upisao čak pet pobjeda. Jedini poraz doživio je u jedinom ovogodišnjem meču na ATP turniru iz serije Masters 1000 u Miamiju kada je Srbin slavio 6-3, 7-6(4).

ATP Sankt Peterburg, polufinale:

Čilić (4) - Južnij (5) 6-3, 6-4

Tipsarević (2) - Bogomolov Jr. (7) 6-2, 6-1

ATP: Čilić skočio na 18. mjesto

Osvajanje naslova na ATP turniru u londonskom Queen's Clubu donijelo je najboljem hrvatskom tenisaču Marinu Čiliću povratak u svjetski Top 20, prvi… Više