03.11.2011. / 12:36

Federer preskočio i drugu prepreku

Roddick je sa 6-3 i 6-4 bio bolji od Nijemca Tommyja Haasa, dok je Štepanek sa 6-1 i 6-3 bio bolji od Kolumbijca Santiaga Giralda

Roger FedererRoger FedererŠvicarski mađioničar s teniskim reketom, Roger Federer, plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u rodnom Baselu nakon pobjede nad Fincem Jarkkom Nieminenom 6-1, 4-6 i 6-3.

Federer je nakon lakoćom osvojenog prvog seta rezultatom 6-1 doživio nesvakidašnju crnu rupu u svojoj igri te je dozvolio Nieminenu da uz dvostruki break dođe do 4-1 prednosti. Federer je do kraja seta uspio vratiti jedan break zaostatka, ali više od toga nije mogao. Finac je uzeo drugi set i otišlo se u neočekivani treći. Tamo je Federer odmah na početku pokazao tko je gazda Basela, turnira koji je osvajao u čak četiri navrata. Poveo je Švicarac 3-0 i do kraja to vodstvo nije ispuštao iako je Nieminen imao jednu break-priliku da vrati izgubljeno s početka.

Federera, kojem je ovo prvi turnir nakon više od mjesec i pol dana stanke, u četvrtfinalu očekuje pobjednik susreta između Amerikanca Andyja Roddicka i češkog veterana Radeka Štepaneka. Roddick je sa 6-3 i 6-4 bio bolji od Nijemca Tommyja Haasa, dok je Štepanek sa 6-1 i 6-3 bio bolji od Kolumbijca Santiaga Giralda.

ATP Halle: Ugodan start za Nadala i Federera

Drugi i treći tenisač na svijetu, Španjolac Rafael Nadal i Švicarac Roger Federer, startali su s pobjedama prvog tjedna održavanja ATP turnira na… Više