07.11.2011. / 12:16

Brazilska Serie A: Fluminense i Flamengo smanjili zaostatak

Flamengo se kiksevima vodećeg dvojca i 5-1 domaćom pobjedom protiv Cruzeira vratio u igru za naslov pet kola prije kraja prvenstva

Nogometaši FlamengaNogometaši FlamengaU 33. kolu brazilske nogometne lige vodeći dvojac Vasco da Gama i Corinthians doživio je poraze što su iskoristili Fluminense i Flamengo koji su se primakli na svega dva odnosno tri boda od prvog mjesta prvenstve ljestvice.

Vasco da Gama poražena je kod Santosa sa 2-0, a jedan od ta dva pogotka zabio je najbolji nogometaš prvenstva Neymar i to već u 3. minuti utakmice. Pobjedu i konačnih 2-0 postavio je Borges u 74. minuti susreta.

Corinthians je iznenađujuće poražen u gostima od posljednje momčadi prvenstva, Americe Mineira, s 2-1. America je povela u 34. minuti preko Fabija Juniora koji je bio precizan s bijele točke. Na isti način je Chicao, u posljednjoj minuti prvog djela, izjednačio za Corinthians.

Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Amaral je postigao pobjednički pogodak za posljednju momčad s prvenstvene ljestvice u 87. minuti.

Flamengo se kiksevima vodećeg dvojca i 5-1 domaćom pobjedom protiv Cruzeira vratio u igru za naslov pet kola prije kraja prvenstva. Stvari nisu dobro krenule za Flamengo koji je doživio hladan tuš u 23. minuti prvog djela kada je Anselmo Ramon doveo goste u vodstvo.

Cruzeiro je vodio punih 13 minuta prije negoli je krenula serija pogodaka domaćih nogometaša. Do poluvremena je Deivid izjednačio na 1-1 u 36. minuti utakmice. U nastavku je Flamengo, unutar svega 10 minuta, postigao tri pogotka kojima je riješio pitanje pobjednika. Najprije je ponovno Deivid u 48. zabio za vodstvo od 2-1, da bi nakon toga uslijedio hat-trick Thiaga Nevesa.

Prvi od tri pogotka postigao je u 54. minuti utakmice. Drugi svega četiri minute nakon prvog, a treći, za konačnih 5-1, postigao je u 70. Ronaldinho je za Flamengo odigrao cijelu utakmicu.

Fluminense je pogocima Rafaela Moure i Rafaela Sobisa s 2-1 bio bolji od domaće momčadi Internacionala. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu, a ovom se pobjedom Fluminenese, baš kao i Flamengo, približio vodećem dvojcu na samo dva odnosno tri boda zaostatka.

Brazilska Serie A, 33. kolo, rezultati:

America Mineiro - Corinthians 2-1 (Junior 34-11m, Amaral 87 / Chicao 45-11m)

Santos - Vasco da Gama 2-0 (Neymar 3, Borges 74)

Flamengo - Cruzeiro 5-1 (Deivid 36, 48, Thiago Neves 54, 58, 70 / Ramon 23)

Avai - Ceara 1-2 (William 60 / Thiago Humberto 15, Azevedo 57)

Palmeiras - Cortiba 0-2 (Davi 23, Leonardo 56)

Internacional - Fluminense 1-2 (Oscar 37 / Moura 17, Sobis 45+4)

Atletico PR - Atletico Go 2-1 (Nieto 47, 56 / Anselmo 26)

Redoslijed: 1. Corinthians 58, 2. Vasco da Gama 58, 3. Fluminense 56, 4. Botafago 55, 5. Flamengo 55...

Copa Libertadores: Corinthians na korak do finala

Gostujući na Vili Belmiro, stadionu branitelja naslova Santosa, nogometaši Corinthiansa došli su do minimalne, 1-0 pobjede nad domaćom momčadi u… Više