14.11.2011. / 11:09

Brazilska Serie A: Vodeći dvojac prati se u stopu

Corinthians je na svom stadionu slavio protiv Atletico Paranaensea s 2-1

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaCorinthians i Vasco da Gama zabilježili su pobjede u 34. kolu brazilske nogometne lige kojima su si ostali uz bok, četiri kola prije kraja prvenstva.

Corinthians je na svom stadionu slavio protiv Atletico Paranaensea s 2-1. Domaćini su nakon svega pet minuta igre imali već 2-0. Paulinho je u drugoj minuti zabio za 1-0, a samo tri minute kasnije Emerson je udvostručio vodstvo Corinthiansa. Stvari su se zakomplicirale početkom nastavka kada je Paulo Baier u 48. zabio za 2-1, ali srećom po Corinthians to je bilo sve od gostujuće momčadi.

Vasco da Gama također je upisala vrijedna tri boda na svom travnjaku. Sa 2-0 pao je Botafogo, dojučerašnja četvrta momčad prvenstva. Fellipe Bastos zabio je u 15. minuti za vodstvo domaćina, a konačnih 2-0 postavio je u 15. minuti nastavka Dede. Romulo je u 67. minuti zaradio isključenje te neće moći igrati u idućoj utakmici za Vasco.

Santos je kao gost, bez Neymara i Gansa, slavio protiv Ceare. Bruno Aguiar je zabio dva put, a Diogo jednom za 3-2 pobjedu svoje momčadi. Santosu je ovo četvrta pobjeda u posljednjih pet odigranih susreta, te je trenutno osma momčad prvenstva sa 10 bodova manje od vodećeg dvojca. Matematički još uvijek ima priliku osvojiti naslov s obzirom da je 12 bodova u igri, ali realno je za očekivati da će se do kraja boriti za poziciju od 3. pa sve do 10. mjesta.

Brazilska Serie A, 34. kolo:

Corinthians - Atletico PR 2-1 (Paulinho 2, Emerson 5 / Paulo Baier 48)

Ceara - Santos 2-3 (Felipe Azavedo 24-11m, Osvaldo 37 / Bruno Aguiar 10, 51, Diogo 72)

Cortiba - Flamengo 2-0 (Leonardo 29, Maranhao 35)

Gremio - Palmeiras 2-2 (Brandao 68, Fernando 90 / Cicinho 25, Marcos Assuncao 59)

Vasco da Gama - Botafogo 2-0 (Fellipe Bastos 15, Dede 60)

Cruzeiro - Internacional 1-0 (Farias 19)

Atletico GO - Bahia 0-1 (Souza 10)

Redoslijed: 1. Corinthians 61, 2. Vasco da Gama 61, 3. Fluminenese 56, 4. Figueirense 56, 5. Botafogo 55...

Copa Libertadores: Corinthians na korak do finala

Gostujući na Vili Belmiro, stadionu branitelja naslova Santosa, nogometaši Corinthiansa došli su do minimalne, 1-0 pobjede nad domaćom momčadi u… Više