16.11.2011. / 12:14

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Eurokup: Porazi Cibone i Cedevite na startu

Marin Rozić je s 18 koševa (6-7 za dva poena, 2-5 za tri), 5 skokova i 3 asistencije bio najbolji igrač Cibone

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkaši Cibone otvorili su natjecanje ove sezone u Eurokupu teškim porazom u svojoj dvorani od francuskog Gravelinesa 101-71.

Nakon dugogodišnjeg nastupanja u Euroligi, ''vukovi'' su u ovome natjecanju debitirali na najgori mogući način. Već nakon prve četvrtine su zaostajali s 15 koševa razlike, a na poluvremenu s 19, u trećem periodu su gosti konstantno vodili s više od 20 poena prednosti...

Marin Rozić je s 18 koševa (6-7 za dva poena, 2-5 za tri), 5 skokova i 3 asistencije bio najbolji igrač Cibone. Pavle Marčinković je ubacio 12 poena, Andrija Žižić 11, a povratnik Davor Kus 10.

Gosti su pogodili 15 trica iz 32 pokušaja. Predvodili su ih Albicy s 21 i Akpomedah s 18 koševa.

U drugoj utakmici A skupine, Donjeck je kao domaćin pobijedio Hapoel Jerusalem 80-71.

Dodajmo kako su košarkaši zagrebačke Cedevite izgubili su u Sankt Peterburgu od Spartaka sa 73-56 (27-27) u 1. kolu G skupine Eurokupa.

Iako za momčad trenera Dražena Anzulovića nije zaigrao Dontaye Draper, MVP ovoga natjecanja prošle sezone, Cedevita je u prvom poluvremenu pružila vrlo dobar otpor, te je propustila na odmor otići s vodstvom. Zagrepčani su u prvoj četvrtini poveli s 11-2, a u drugoj su opet vodili s 9 poena razlike, 27-18. No, domaćini su do kraja poluvremena serijom 9-0 poravnali rezultat, a u nastavku su prelomili utakmicu na svoju stranu.

Najefikasniji u momčadi Cedevite bili su Chris Owens i Chris Warren sa po 11 poena, ali obojica su imali dosta loš šut iz igre. Owens je gađao 2-6 za dva poena (7-9 slobodna bacanja), a Warren 3-8 za dva poena, 1-3 za tri i 2-4 iz slobodnih bacanja. Matjaž Smodiš je upisao 10 poena i 4 skoka.

Spartak je predvodio Beverley s 21 poenom i 4 skoka.

U 2. kolu će Cedevita 22. studenog ugostiti momčad Bayerna.