17.11.2011. / 11:09

Euroliga: Premijerna pobjeda Zagreba

Poslije izjednačene prve četvrtine, Zagreb je u drugoj stisnuo gas i došao do 15 koševa prednosti (40-25)

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkaši Zagreba došli su do prve pobjede u Euroligi ove sezone, ali i u povijesti kluba. U Areni su pred 2000 gledatelja svladali Žalgiris s 80-78 u 5. kolu skupine B.

Nakon poraza koje su doživjeli protiv Bamberga, Panathinaikosa i CSKA-a, te nešto blažeg poraza od Unicaje, hrvatski prvaci su u neizvjesnoj završnici došli do pobjede protiv litavskog kluba slavne prošlosti. Ostali su na taj način ''mravi'' u igri čak i za četvrto mjesto u skupini i plasman u drugi krug budući da po jednu pobjedu imaju i Žalgiris i Bamberg (utakmica manje).

Poslije izjednačene prve četvrtine, Zagreb je u drugoj stisnuo gas i došao do 15 koševa prednosti (40-25). No, momčad Vlade Androića je nakon toga potpuno stala, dopustivši Žalgirisu 11 poena u nizu, tako da je na poluvrijeme otišla sa samo plus četiri (40-36).

Nastavak je donio izjednačenu igru, ali gosti su tijekom treće četvrtine češće imali prednost. U jednom su trenutku poveli sa 60-54, ali se Zagreb serijom 7-0 vratio u igru.

U samoj završnici je naš Marko Popović tricom donio posljednju prednost klubu iz Kaunasa (76-77), Mario Kasun je u idućem napadu vratio vodstvo na stranu domaćina (78-77). Damir Mulaomerović je sedam sekundi prije kraja pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 80-78, a Popovićevo loše dodavanje u preostalom vremenu Mantas Kalnietis nije uspio pretvoriti u produžetak.

Kod Zagreba je s 22 koša najbolji bio Krunoslav Simon, dok je Josh Heytvelt dodao 17 poena i 11 skokova. Popović je za goste ubacio 11 koševa, a najefikasniji je s 24 poena bio Jankunas.

Euroliga, skupina B, 5. kolo:

CSKA - Unicaja 77-66

Zagreb - Žalgiris 80-78

Bamberg - Panathinaikos (četvrtak)

Redoslijed: 1. CSKA 5-0, 2. Unicaja 3-2, 3. Panathinaikos 3-1 (-1), 4. Žalgiris 1-4, 5. Zagreb 1-4, 6. Bamberg 1-3 (-1)

Sjajni Popović odveo Žalgiris do 14. naslova

Košarkaši Žalgirisa 14. su put osvojili naslov litvanskog prvaka. I u trećoj su utakmici finalne serije pobijedili Lietuvos Rytas, u nedjelju su pred… Više