21.11.2011. / 10:28

Bundesliga: HSV prvom domaćom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja

Ivo Iličević Ivo Iličević U posljednjem susretu 13. kola nogometnog prvenstva Njemačke, HSV je u Hamburgu svladao Hoffenheim 2-0 i ostvario tek prvu domaću pobjedu u sezoni.

Nakon tri remija i isto toliko poraza momčad iz Hamburga konačno je razveselila svoje navijače. Golovima Guerrera u 25. i Jansena u 65. minuti svladan je Hoffenheim, premda se radilo o vrlo izjednačenom dvoboju. Posjed lopte 49-51 posto, udarci na gol 17-15, obrane vratara 8-8, prekršaji 17-15, sve su to pokazatelji koliko su spretno domaćini stigli do pobjede u, barem statistički gledano, utakmici za remi.

Hrvatski reprezentativac Ivo Iličević zaigrao je posljednjih 15-tak minuta za HSV ušavši umjesto Torea u 77. minuti, dok se Mladen Petrić još nije u potpunosti oporavio od ozlijede.

Za goste su cijeli susret odigrali reprezentativci BiH Vedad Ibišević i Sejad Salihović.