21.11.2011. / 10:33

Serie A: Prvijenci Pjanića i Gaga za pobjedu Rome

Za vodstvo "vučice" 1-0 zabio je u 25. minuti bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić

Miralem PjanićMiralem PjanićU posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu s 2-1 savladala Lecce.

Bila je to utakmica u kojoj je Roma konstantno opsjedala gol Leccea, a na kraju može biti sretna što joj se silne pogreške nisu obile o glavu.

Za vodstvo "vučice" 1-0 zabio je u 25. minuti bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić. Sjajno je na lijevom boku loptom u prostor Daniele De Rossi pronašao Rodriga Taddeija, ovaj je vratio u sredinu, a Pjanić nije imao težak posao iz peterca poslati loptu u praznu mrežu za svoj prvijenac u Seriji A.

Pjanić je bio protagonist i kod drugog gola Rome, ovoga puta u ulozi asistenta Argentincu Fernandu Gagu. Opalio je bivši Realov defenzivni veznjak izdaleka s više od 20 metara, a njegov je udarac odsjeo u samom desnom donjem kutu nemoćnog Lecceovog vratara. Kao i Pjaniću, bio mu je to prvijenac u elitnom razredu talijanskog nogometa.

Konačnih 2-1 postavio je Andrea Bertolacci u 61. minuti udarcem ljevicom iz sredine kaznenog prostora.

Romi je ostvarena pobjeda bila peta ovosezonska, a Pjanić je zamijenjen u 72. minuti.