21.11.2011. / 10:36

Le Championnat: Iznenađujući poraz PSG-a na Parku prinčeva

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaDrugi prvenstveni poraz doživio je vodeći sastav francuske nogometne lige Paris Saint Germain. Sva tri boda iz glavnog grada odnio je Nancy s 1-0.

Nakon 6. kolovoza i 1. kola nove sezone Le Championnata kada je na Parku prinčeva slavio Lorient također s 1-0, PSG je upisao devet pobjeda i tri remija ukupno, odnosno čistih šest pobjeda pred vlastitim navijačima.

S druge strane, Nancy je uoči gostovanja kod lidera prvenstva bio pretposljednja momčad lige s 11 bodova, a posebno porazan bio je njihov učinak na gostovanjima gdje su u šest utakmica ostvarili jedan neodlučeni ishod i pet poraza.

Unatoč svemu navedenom pogotkom Calvea iz 49. minute Nancy je slavio, a nekoliko trenutaka prije kraja susreta kamera je uhvatila ljutitog sportskog direktora PSG-a Leonarda kako napušta svečanu ložu pariškog stadiona. Uzalud je PSG-u bila terenska nadmoć i posjed lopte od 65 posto. Izveli su domaćini devet kornera, a gosti samo jedan, uputili su ukupno 18 udaraca na vrata gostiju, međutim vratar Nancyja Ndy bio je nesavladiv.

U preostale dvije nedjeljne utakmice 14. kola slavili su domaćini. Ogled Bresta i Sochauxa odlučen je u 66. minuti kada je Peybernes skrivio kazneni udarac i zaradio izravan crveni karton. Grougi je realizirao jedanaesterac, a konačnih 2-0 postavio je Poyet 10 minuta prije kraja.

Valenciennes je zahvaljujući raspoloženom Isimat Mirinu koji je zabio za 1-1, a potom asistirao za 2-1 izveo preokret protiv Auxerrea koji je vodio od 34. minute i gola Traorea.