24.11.2011. / 14:35

Finska prejaka za Hrvatsku

Hrvatska je vrsta velikim dijelom prvog seta imala prednost, vodila je i s 19-16, ali nije izdržala do kraja

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHrvatski odbojkaši startali su porazom na pretkvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre u Londonu. Izabranici Rade Malevića u osječkom su Gradskom vrtu izgubili od Finske.

Skandinavci su nakon 84 minute igre slavili s 3-0 (26-24, 25-23, 25-16) i osigurali prvo mjesto u skupini A i plasman u polufinale. Našoj reprezentaciji preostaje borba za drugo mjesto za što će u četvrtak morati pobijediti Nizozemsku.

Hrvatska je vrsta velikim dijelom prvog seta imala prednost, vodila je i s 19-16, ali nije izdržala do kraja. Nakon toga je za Malevićeve izabranike sve krenulo nizbrdo i povratka više nije bilo. Igor Omrčen je s 22 poena bio najbolji igrač naše reprezentacije.

Podsjetimo, po dvije najbolje momčadi iz dviju skupina idu u polufinale, a samo će pobjednik turnira izboriti plasman na kontinentalne kvalifikacije za OI.