28.11.2011. / 13:07

Serie A: Milan "pomeo" Chievo u prvom poluvremenu

Milan se ovom pobjedom primaknuo vodećem Juventusu na samo bod zaostatka, premda treba reći da momčad iz Torina ima i utakmicu manje

Igrači AC MilanaIgrači AC MilanaU posljednjem susretu 13. kola Serie A, nogometaši Milana su već u prvih 45 minuta postigli četiri pogotka Chievu za pobjedu 4-0 i skok na drugo mjesto na ljestvici.

Gosti iz Verone proveli su se kao bosi po trnju na San Siru. Raspoloženi igrači Milana u uraganskih 45 minuta prvog dijela postigli su četiri pogotka i priuštili si lagani nastavak susreta.

U 8. minuti domaće je u vodstvo doveo Silva, da bi već u 16. bilo 2-0, a strijelac je bio Zlatan Ibrahimović. Pato je nakon nešto više od pola sata igre povisio na 3-0, a prije odlaska na odmor sudbinu gostiju je zapečatio svojim drugim pogotkom Ibrahimović koji je bio precizan s bijele točke. U nastavku su aktualni prvaci sigurno kontrolirali igru, a s posjedom lopte od čak 69 posto nisu gostima omogućili niti priliku za počasni zgoditak.

Milan se ovom pobjedom primaknuo vodećem Juventusu na samo bod zaostatka, premda treba reći da momčad iz Torina ima i utakmicu manje. S druge strane, ako znamo da se radi o odgođenom gostovanju "stare dame" kod Napolija, to i nije utakmica u kojoj Juventus zasigurno može računati na bod(ove).