12.12.2011. / 10:52

Todorović deveti na 50 leptir

Mario Todorović Mario Todorović U nedjelju je, u poljskom Szczecinu okončano Europsko plivačko prvenstvo u malim, 25-metarskim plivalištima, a posljednjeg dana je jedan hrvatski plivač nastupio u finalnoj utrci.

Opet je u pitanju bio 23-godišnji Mario Todorović koji je na 50 leptir osvojio deveto mjesto, isto ono kao i na dvostruko duljoj dionici. Ostvario je Todorović u finalu vrijeme 23.28.

Pobijedio je i zlatom se okitio Ukrajinac Andrij Govorov (22.70). Drugi je bio Francuz Amaury Leveaux (22.74), dok je broncu osvojio domaći plivač Konrad Czerniak (22.77).

Recimo da je u kvalifikacijama Todorović plivao 23.54, dok je najbolje vrijeme (23.22) ostvario u polufinalnom nastupu, te je sa sedmim vremenom izborio finale.