13.12.2011. / 11:05

Premiership: Chelsea pobjedom nad Cityjem 'spasio' prvenstvo

Chelsea se probio na treće mjesto sa sedam bodova zaostatka za momčadi menadžera Roberta Mancinija

Igrači Chelsea Igrači Chelsea Nogometaši Manchester Cityja pretrpjeli su u ponedjeljak prvi poraz ove sezone u engleskom prvenstvu. U ogledu 15. kola na Stamford Bridgeu ih je svladao Chelsea s 2-1.

Sada Manchester City na vrhu ljestvice ima samo dva boda više od gradskog rivala Uniteda. Chelsea se probio na treće mjesto sa sedam bodova zaostatka za momčadi menadžera Roberta Mancinija.

Početk je bio odličan za goste. Poveli su već u 2. minuti. Agüero je sjajno proigrao Balotellija, koji je izbjegao zamku zaleđa. Izvan terena vrlo problematični mladi talijanski napadač, koji na igralištu pruža sve bolje partije, sjurio se prema golu domaćina, prošao Ivanovića i vratara Čecha, a onda hladnokrvno, iskosa s desne strane, gurnuo loptu u praznu mrežu. Bio je to osmi Balotellijev gol ove sezone u Premiershipu.

U 12. minuti, umalo je bilo 2-0 za goste. Agüero si je s dva odlična driblinga sam izborio dobru poziciju za šut, ali je tukao lijevom nogom malo kraj vratnice.

Chelsea je u početnoj fazi utakmice djelovao dosta sterilno u napadačkim akcijama. Gosti su bili znatno opasniji.

No, u 34. minuti su domaćini izjednačili. Sturridge je napravio odličan prodor po desnoj strani, dobro ubacio, a Meireles se našao na pravom mjestu, te je iz blizine zakucao loptu u mrežu.

Nakon izjednačujućeg gola, Chelsea je bio znatno kompaktniji u obrani, pa City više nije mogao tako opasno kombinirati pred golom domaćina. Domaćini su bili sve opasniji i u napadačkim akcijama.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 58. minuti, kada je Clichy dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Pokušao je uklizavanjem zaustaviti Ramiresa u opasnom naletu prema golu, ali bio je neoprezan i morao je iz igre.

Chelseajev pritisak s igračem više je urodio plodom u 82. minuti. Daniel Sturridge, asistent za prvi gol domaćina, imao je velike zasluge i za drugi. Nakon njegovog udarca je Lescott zaustavio loptu rukom u svom kaznenom prostoru, pa je sudac Mark Clattenburg opravdano pokazao na bijelu točku. Frank Lampard, koji je ušao u igru u 73. minuti umjesto Meirelesa, tukao je snažno i precizno s bijele točke za slavlje domaćih navijača u 82. minuti.

Chelseaju je ovo bila treća uzastopna pobjeda u prvenstvu.