14.12.2011. / 12:41

Kup kralja: Bilićev Sporting slavio kod Mallorce

Uzvratne utakmice igraju se od 20. do 22. prosinca

Mate Bilić Mate Bilić Nogometaši Sportinga došli su do solidne prednosti u prvoj utakmici šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja. U dvoboju dvaju prvoligaša kao gosti su svladali Mallorcu s 1-0.

Ključni se trenutak sudara dogodio u 84. minuti kada je Juan Muñiz pogodio izravno iz slobodnog udarca. Hrvatski napadač Mate Bilić igrao je za goste iz Gijona do 86. minute kada ga je zamijenio David Barral.

U preostalim okršajima prvoligaških klubova Real Sociedad je u San Sebastianu pobijedio Granadu s 4-1 uz dva pogotka Xabija Prieta, Malaga je kao gost golom Jimeneza Juanmija bila bolja od Getafea s 1-0, a Racing je nadigrao Rayo Vallecano s 3-2. Dvostruki je strijelac bio Cristian Stuani.

Drugoligaš Alcorcon, koji je prije dvije godine izbacio Real Madrid, odigrao je kod kuće 1-1 protiv Zaragoze, a Deportivo, koji od ove sezone također igra u drugoligaškom društvu, bio je s 3-1 bolji od ovosezonskog hita Levantea. Trećeligaš Mirandes uspio je, pak, izboriti neodlučeno 1-1 protiv Villarreala.

Uzvratne utakmice igraju se od 20. do 22. prosinca.

Kup kralja, 1/16 finala, prve utakmice:

Ponferradina - Real Madrid 0-2 (Callejon 29, Ronaldo 74)

Cadiz - Valencia 0-0

Deportivo - Levante 3-1 (Alvarez 13, 2:0 Saul 36, 80 / Aranda 78)

Cordoba - Betis 1-0 (Diaz 90)

Celta - Espanyol 0-0

Racing - Rayo Vallecano 3-2 (Stuani 5, 82, Ariel 89 / Michel 44, Michu 64)

Mallorca - Sporting Gijon 0-1 (Muñiz 84)

Real Sociedad - Granada 4-1 (Griezmann 4, Prieto 7, 64, Ifran 90 / Geijo 72)

Getafe - Malaga 0-1 (Juanmi 84)

Almeria - Osasuna 1-3 (Silva 74 / Lekić 16, Nekounam 30 - 11m, Xavi 40)

Mirandes - Villarreal 1-1 (Arroyo 24 / Valero 84)

Alcorcon - Zaragoza 1-1 (Riera 21 / Orti 7)

San Roque - Sevilla 0-1 (Kanoute 12)

Nema plana o kupnji španjolskih obveznica

Njemačka kancelarka Angela Merkel u srijedu je izjavila kako ne postoje konkretni planovi sigurnosnih fondova eurozone o kupnji španjolskih državnih… Više