14.12.2011. / 12:47

Serie A: Inter pobjedom skočio na sedmo mjesto

Japanac je u gol pretvorio nabacivanje 23-godišnjeg Argentinca Ricarda Alvareza iz prekida u 67. minuti pogodivši glavom za jedini pogodak na utakmici

Yuto NagatomoYuto NagatomoU zaostaloj utakmici 11. kola Serije A nogometaši Intera pobijedili su na Luigi Ferraris stadionu domaću Genou 1-0. Junak dvoboja bio je japanski bek Milaneza Yuto Nagatomo.

Japanac je u gol pretvorio nabacivanje 23-godišnjeg Argentinca Ricarda Alvareza iz prekida u 67. minuti pogodivši glavom za jedini pogodak na utakmici. Bio je to Japancu drugi pogodak zaredom i četvrti ukupno u Interovu dresu. Prošle je subote zabio i Fiorentini drugi pogodak u 2-0 pobjedi na San Siru.

Ovom je pobjedom Inter skočio s 11. na sedmo mjesto, najbolje u tekućoj sezoni. Preskočili su nogometaši Claudija Ranierija upravo Genou, koja je sada osmoplasirana momčad Serije A.

Đenoveškoj je momčadi, koju s klupe vodi Alberto Malesani, nedostajao najbolji strijelac, 27-godišnji argentinski napadač Rodrigo Palacio. U cijeloj ovoj kalendarskoj godini Đenovezi nisu zabili niti jedan gol kad im nije igrao najbolji napadač, inače strijelac šest ovosezonskih prvenstvenih golova iz 12 utakmica.