16.12.2011. / 14:41

NHL: Flyersi slavili 7. zaredom, ostali bez Prongera

Chris ProngerChris ProngerGolom slovačkog braniča Andreja Meszaroša u devetoj minuti treće trećine hokejaši Philadelphia Flyersa pobijedili su u Montrealu domaće Canadiense 4-3 u četvrtak navečer.

Došla je time pensilvanijska momčad do sedme uzastopne, odnosno devete pobjede u posljednjih deset susreta. Vode Flyersi na ljestvici Istočne konferencije, te za najučinkovitijom momčadi lige u ovom trenutku, Minnesota Wildom, zaostaju jedan bod.

Doznali su, međutim, hokejaši iz Philadelphije u četvrtak i jednu vrlo lošu vijest: njihov najbolji branič, iskusnih 37-godišnji Chris Pronger, zbog posljedica potresa mozga neće igrati do kraja sezone. Ne igra stasiti Kanađanin od 19. studenog.

S obzirom da je zbog istog problema izvan leda do daljnjega i Claude Giroux, s 39 poena još uvijek najkorisniji igrač lige, pobjede koje nižu igrači Petera Laviolettea tim su impresivnije.

Stao je niz od pet domaćih pobjeda Winnipeg Jetsa. Prekinuo ga je Aleksandr Ovečkin postigavši jedini gol na utakmici za svoje Washington Capitalse minutu i 14 sekundi prije kraja utakmice. Bio je to deseti ovosezonski pogodak ruskog napadača, ne tako davno najboljeg strijelca i napadača lige.

U dvoboju dvojice mladih čeških golmana Washingtonov Michal Neuvirth (26 obrana) nadmašio je Ondreja Paveleca premda je domaći vratar imao obranu više. Neuvirth je upisao prvi ovosezonski "shutout".

Steven Stamkos izjednačio se na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s Ottawinim Čehom Milanom Michalekom. Svoj je 19. ovosezonski pogodak zabio za konačnih 5-4 nakon 30 sekundi igre u produžetku donijevši domaćoj Tampi Bay oba boda protiv Calgary Flamesa.

NHL: Kingsi na pobjedu od Stanley Cupa

Hokejaši Los Angeles Kingsa u trećoj su utakmici finalne serije NHL doigravanja, prvoj na svom ledu, u Staples Centeru, pobijedili New Jersey Devilse… Više