16.12.2011. / 14:56

Europa liga: Udinese izbacio Celtic, ispali Birmingham i Austria

Svoj treći ove sezone i 13. ukupno u kalendarskoj godini zabio je kolumbijski napadač madridskog Atletica Radamel Falcao

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNogometaši Udinesea remijem (1-1) protiv Celtica na Friulliju u dvoboju šestog kola I-skupine Europa lige potvrdili su plasman u 1/16 finala natjecanja.

Bili su Škoti u poziciji potisnuti Talijane s drugog mjesta ljestvice nakon što su u 29. minuti poveli pogotkom Hoopera, no njihova radost nije dočekala čak niti pauzu između poluvremena. Najbolji strijelac talijanske momčadi Antonio Di Natale u prvoj je minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena izjednačio na 1-1 postavivši konačan rezultat utakmice. Bio je to njegov drugi pogodak u natjecanju.

Svoj treći ove sezone i 13. ukupno u kalendarskoj godini zabio je kolumbijski napadač madridskog Atletica Radamel Falcao. Trebalo mu je za to 14 utakmica. Madriđani, pobjednički sastav skupine I, u posljednjem su kolu na Vicente Calderonu nadigrali francuski Rennes 3-1. Francuzi i dalje ne znaju za pobjedu u Europa ligi. Odigrali su dosad 14 europskih utakmica, devet puta izgubili i pet puta remizirali.

U skupini G nizozemski je AZ Alkmaar domaćim remijem protiv prvoplasiranog Metalista iz Harkiva opčuvao drugo mjesto, dok je isto pošlo za rukom nogometašima Brage, aktualnim doprvacima, koji su 1-1 izvukli na gostovanju kod Club Bruggea u srazu posljednjeg kola H-skupine. Portugalcima je teoretski prijetio Birmingham, koji je na svom terenu pobijedio slovenski Maribor 1-0. Svih je 90 minuta za gostujuću momčad odigrao hrvatski veznjak Dejan Mezga.

Europa liga, 6. kolo:

Skupina G

AZ Alkmaar - Metalist Harkiv 1-1 (Maher 37 / Dević 37)

Austria Beč - Malmö 2-0 (Liendl 62, Barazite 80)

Redoslijed: 1. Metalist 14, 2. AZ Alkmaar 8, 3. Austria Beč 8, 4. Malmö 1

Skupina H

Birmingham - Maribor 1-0 (Rooney 24)

Club Brugge - Braga 1-1 (Vleminckx 50 / Ewerton 65)

Redoslijed: 1. Club Brugge 11, 2. Braga 11, 3. Birmingham 10, 4. Maribor 1

Skupina I

Atletico Madrid - Rennes 3-1 (Falcao 38-11m, Dominguez 43, Turan 79 / Mandjeck 86)

Udinese - Celtic 1-1 (Di Natale 45+1 / Hooper 29)

Redoslijed: 1. Atletico M. 13, 2. Udinese 9, 3. Celtic 9, 4. Rennes 3

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više