19.12.2011. / 12:15

Bundesliga: Mönhengladbach za 10. pobjedu bolji od Mainza

U drugoj nedjeljnoj utakmici Kaiserslautern i Hannover su podijelili bodove, premda su domaćini bili puno bliže pobjedi prema prikazanoj igri

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU 17. kolu njemačke nogometne Bundeslige Borussia iz Mönhengladbacha je na svom terenu bila bolja od Mainza s 1-0 i ponovo je pri vrhu ljestvice.

Domaći su do 10. pobjede u ovoj sezoni stigli pogotkom Hermanna u samom otvaranju susreta, odnosno već u 5. minuti. Asistent je bio Reus. Do kraja su susreta gosti uputili znatno više udaraca na vrata Borussije, međutim, nisu uspjeli pogoditi za poravnanje, pa su se domaćini ponovo primakli na bod od imenjaka iz Dortmunda na drugom, te Schalkea na trećem mjestu, dok za liderom Bayernom zaostaju četiri boda.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Kaiserslautern i Hannover su podijelili bodove, premda su domaćini bili puno bliže pobjedi prema prikazanoj igri. Ipak, goste je u vodstvo svojim 9. prvenstvenim pogotkom u sezoni doveo Abdellaoue u 13. minuti, a nakon toga je Kaiserslautern vodio glavnu riječ na terenu. Pravi potez povukao je domaći trener Marco Kurz ubacivši početkom drugog dijela u igru Adama Nemeca koji je u 68. minuti zabio za poravnanje. Ukupan broj udaraca na vrata u omjeru 12-4 za Kaiserslautern, te kornera 6-0 govore o dominaciji domaćih koji su posljednje minute odigrali s igračem manje jer je zbog neportskog ponašanja Sheckter zaradio izravan crveni karton u 87. minuti.