21.12.2011. / 11:05

Serie A: Milan opet prvi, nula u toskanskom derbiju

Nogometaši AC MilanaNogometaši AC MilanaU utorak su odigrane prve dvije utakmice 17. kola talijanske Serije A. Milan je pobijedio Cagliari u gostima s 2-0 i tako je opet, barem nakratko, došao na prvo mjesto ljestvice.

Ima Milan jedan bod više od Juventusa koji će odigrati derbi ogled na Friuliju kod Udinesea.

Domaćin Cagliari je u 4. minuti napravio apsolutno sve da se nađe u rezultatskom minusu. Prvo je vratar Agazzi istrčao daleko od svojih vratiju potpuno krivo procijenivši situaciju, a potom je ubačenu loptu pred vrata domaći igrač Pisano ugurao u vlastitu mrežu.

Od tog šoka se Cagliari donekle oporavio, ali niti jednu od šansi koju je imao nije pretvorio u pogodak. Priča je dobila završnu riječ u 61. minuti kada je Zlatan Ibrahimović postigao svoj jedanaesti prvenstveni pogodak za 2-0.

U toskanskom derbiju nije bilo pogodaka. Siena i Fiorentina su se natjecali tek u žutim kartonima, a taj je dvoboj završio sa 5-5. Inače, statistika Fiorentine u gostima je stvarno užasna kada su u pitanju postignuti pogoci. Dali su u osam utakmica - jedan jedini!