23.12.2011. / 10:11

Copa ASOBAL: Barcelona obranila naslov

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaRukometaši Barcelone obranili su naslov pobjednika na 22. izdanju Cope ASOBAL. U finalu Final Foura igranog u Leonu katalonski je velikan savladao domaći Ademar 28-27.

Na poluvremenu je Barcelona imala prednost 12-9, a u nastavku je stečenu zalihu uspjela i obraniti.

Tako je na kraju osvojila svoj sedmi naslov u ovom natjecanju, te ujedno obranila prošlogodišnju titulu. Ademar je ostao na tri naslova.

Uvjerljivo najefikasniji igrač Barcelone bio je Laszlo Nagy sa devet golova. S druge strane, kod Ademara, u čijim je redovima hrvatski vratar Venio Losert skupio 10 obrana (od 35 udaraca prema golu), najefikasniji je bio Antonio Garcia Robledo sa sedam golova i stopostotnom realizacijom.

Copa ASOBAL, finale:

Ademar - Barcelona 27-28

Endesa: Prvak će biti odlučen u petoj utakmici

Košarkaši Barcelone izborili su odlučujuću petu utakmicu finala doigravanja španjolskog prvenstva. U srijedu su u četvrtom dvoboju u Madridu svladali… Više