28.12.2011. / 10:24

Premiership: Modrić asistent u pobjedi Tottenhama

Niko Kranjčar ušao je u igru u 85. minuti, dok Vedran Ćorluka nije konkurirao za momčad Tottenhama, koja sada za mančesterskim klubovima, Cityjem i Unitedom, zaostaje za 7 bodova, uz jednu utakmicu manje

Luka ModrićLuka ModrićNogometaši Tottenhama učvrstili su treće mjesto na ljestvici Premiershipa gostujućom pobjedom 2-0 kod Norwicha u ogledu 18. kola. Luka Modrić bio je asistent za drugi gol ''spursa''.

Zasluženo je Tottenham osvojio sva tri boda na stadionu Carrow Road, jer je bio bolji cijelu utakmicu. Domaćini su malo toga pokazali, gotovo da i nisu imali priliku vrijednu spomena, dok su ih gosti promašili nekoliko u prvom poluvremenu, ali je Velšanin Gareth Bale dva puta poentirao u nastavku.

Prvi gol zabio je u 56. minuti. Adebayor ga je poslužio, a Bale je tukao lijevom nogom s 12 metara nisko. Lopta je prošla ispod ruke domaćeg vratara Ruddyja i završila u mreži.

Luka Modrić, koji je odigrao cijelu utakmicu, upisao je asistenciju u 67. minuti. Dodao je u prostor Baleu, koji si je dva puta gurnuo loptu u for, sjurio se prema golu domaćina, a onda potkopao loptu iznad Ruddyja za svoj sedmi prvenstveni pogodak ove sezone.

Niko Kranjčar ušao je u igru u 85. minuti, dok Vedran Ćorluka nije konkurirao za momčad Tottenhama, koja sada za mančesterskim klubovima, Cityjem i Unitedom, zaostaje za 7 bodova, uz jednu utakmicu manje. ''Spursi'' su povećali prednost pred gradskim rivalima, imaju četiri boda više od Chelseaja i pet od Arsenala, te također susret manje i od njih. Jasno je, dakle, da momčad menadžera Harryja Redknappa trenutno ima odličnu poziciju u borbi za jedno od prva četiri mjesta koja na kraju prvenstva vode u Ligu prvaka.