04.01.2012. / 12:46

Premiership: Pobjede Manchester Cityja i Tottenhama

Igrači Tottenhama Igrači Tottenhama Nogometaši Manchester Cityja s uvjerljivih su 3-0 svladali Liverpool na svom stadionu u 20. kolu Premiershipa, dok je Tottenham kao domaćin teškom mukom s 1-0 pobijedio WBA.

Manchester City je u 10. nastupu na svom Etihad stadionu stigao do 10. pobjede, svladavši jalovi Liverpool s 3-0. Mogao je tijek utakmice biti sasvim drukčiji da je Stewart Downing iskoristio ''jedan na jedan'' situaciju u 8. minuti. No, Joe Hart je obranio njegov ne naročito dobar pokušaj. Pokazalo se da je to bila i najbolja, zapravo i jedina izrazita prilika Liverpoola na utakmici.

Domaćini su poveli vrlo brzo nakon toga, u 10. minuti. Sergio Agüero tukao je s više od 20 metara. Vratar gostiju Pepe Reina pacerski je reagirao, lopta mu je prošla ispod tijela i odsjela u mreži. Bio je to 14. pogodak argentinskog napadača u 19. nastupu ove sezone u Premiershipu.

U 33. minuti, već je bilo 2-0. Nakon kornera s lijeve strane, Yaya Toure je nadvisio Johnsona i zakucao loptu u mrežu.

Tračak nade za goste ukazao se u 73. minuti, kada ja Barry zbog prekršaja nad Aggerom dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. No, samo dvije minute kasnije, sudac je dosudio kazneni udarac za domaćine zbog prekršaja Škrtela nad Yaya Tourem koji je pobjegao obrani gostiju u kontra-napadu. James Milner je bio siguran s bijele točke.

Navijači Tottenhama potrošili su puno živaca dok nisu dočekali posljednji sučev zvižduk u pobjedi 1-0 protiv West Bromwicha. Osigurao ju je Jermain Defoe pogotkom iz okreta u jednoj gužvi sa 7-8 metara.

Tottenham je bio bolji najvećim dijelom susreta i mogao je pobijediti i uvjerljivije. No, u završnici su gosti u nekoliko navrata opasno zaprijetili. Ipak, do izjednačenja nisu stigli.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad, Niko Kranjčar od 77. minute, dok Vedran Ćorluka nije bio u kadru za utakmicu.

Nakon domaće pobjede nad Manchester Cityjem u prošlom kolu 1-0, momčad Sunderlanda slavila je u gostima kod Wigana s 4-1.

Manchester City odlijepio se na vrhu ljestvice s 48 bodova. Ima tri boda više od Manchester Uniteda i šest više od Tottenhama, ali i utakmicu više od oba rivala.

Premiership, 20. kolo:

Manchester City - Liverpool 3-0 (Agüero 10, Yaya Toure 33, Milner 75 - 11 m)

Tottenham - WBA 1-0 (Defoe 63)

Wigan - Sunderland 1-4 (Rodallega 62 / Gardner 45+4, McClean 55, Sessegnon 73, Vaughan 80)

1. Manchester City 20 15 3 2 56-16 +40 48
2. Manchester United 19 14 3 2 49-17 +32 45
3. Tottenham 19 13 3 3 36-20 +16 42
4. Chelsea 20 11 4 5 39-25 +14 37
5. Arsenal 20 11 3 6 36-28 +8 36
6. Liverpool 20 9 7 4 24-18 +6 34
7. Newcastle 19 8 6 5 26-25 +1 30
8. Stoke 20 8 5 7 22-31 -9 29