09.01.2012. / 14:32

Primera: Barca remizirala u gradskom derbiju

Ipak, treba reći da je Barcelona teško oštećena u posljednjim trenucima utakmice kada je sudac Turienzo Alvarez propustio dosuditi očigledan kazneni udarac za goste

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaŠpanjolski i europski nogometni prvak Barcelona remizirala je 1-1 s gradskim rivalom Espanyolom u 18. kolu Primere, pa je zaostatak za Realom porastao na osjetnih pet bodova.

Pomalo neočekivano, Barcelona je povećala zaostatak za Realom u svom gradu, doduše na stadionu gradskog rivala Espanyola gdje nisu uspjeli doći do pobjede premda su vrlo dobro ušli u utakmicu. U 15. minuti je s desnog boka oštru loptu na vrh šesnaesterca uputio Dani Alves, a na nju je natrčao Fabregas i preciznim udarcem s nekih 14 do 15 metara glavom matirao domaćeg vratara za vodstvo Barcelone.

Međutim, kako je susret odmicao premoć gostiju u posjedu lopte nikako se nije pretvarala u povećanje vodstva, a onda je u 86. minuti Vasquez zaledio navijače, igrače i klupu Barcelone. Na ubačaj Thievyja s desne strane u petercu Barcelone ostao je potpuno sam, te u padu bez problema zakucao loptu u mrežu. Trener Barce Pep Guardiola u nevjerici je vrtio glavom vjerojatno zbrajajući koliko bi ovi bodovi na kraju mogli nedostajati.

Ipak, treba reći da je Barcelona teško oštećena u posljednjim trenucima utakmice kada je sudac Turienzo Alvarez propustio dosuditi očigledan kazneni udarac za goste. Naime, u 2. minuti sudačke nadoknade Messi je idealno na lijevoj strani uposlio Piquea koji iz punog trka šutira i pogađa vratnicu. Lopta se odbija do Pedra koji je uputio udarac, a loptu na putu u mrežu rukom zaustavlja jedan od braniča Espanyola. Sudac je ostao nijem, a u nastavku akcije je pokušao i Iniesta, ali je lopta otišla pored lijeve vratnice.