11.01.2012. / 10:29

ABA liga: Prva Repešina povratnička pobjeda

Cibona je već u prvoj četvrtini izgradila veliku prednost 28-11 koju niti u jednom trenutku domaćini nisu ozbiljnije ugrozili

Jasmin Repeša Jasmin Repeša Košarkaši Cibone nakon tri uzastopna poraza u regionalnoj ligi konačno su ostvarili pobjedu. Prvo slavlje od povratka Jasmina Repeše na klupu stiglo je u 15. kolu kod Krke sa 86-77.

Nakon poraza u Draženovom domu od Radničkog novi strateg Cibone Jasmin Repeša u drugoj utakmici kako vodi momčad upisao je i prvu pobjedu. U 15. kolu ABA lige Zagrepčani su na gostovanju kod slovenske Krke u Novom Mestu ostvarili 8. ligašku pobjedu rezultatom 86-77.

Cibona je već u prvoj četvrtini izgradila veliku prednost 28-11 koju niti u jednom trenutku domaćini nisu ozbiljnije ugrozili. U tom periodu "vukove" je krasio izrazito visok postotak šuta koji nije posebno narušen niti u nastavku. Prvo ime Cibosa bio je Barbour s 22 koša i gotovo savršenim šutom (za dva poena 7-7, za tri poena 1-2, slobodna bacanja 5-6), dok su Rudež i Rozić dodali po 12 ubačaja, s tim da je Rozić imao i 8 skokova. Dvocifren je još bio i Žižić s 10 poena i stopostotnim šutom (za dva 3-3, slobodna bacanja 4-4).

Kod Krke, bolji od ostalih, Hansbrough sa 16 koševa.

ABA liga, 15. kolo:

Krka - Cibona 77-86

Crvena Zvezda - Budućnost 63-57

Redoslijed: 1. Maccabi 14-1, 2. Cedevita 11-3, 3. Partizan 10-4, Budućnost 10-4...6. Cibona 8-7...12. Krka 4-10...