30.01.2012. / 15:07

Bundesliga: Borussia Mönchengladbach ne posustaje

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKompletirano je 19. kolo njemačkog nogometnog prvenstva. U nedjeljne dvije utakmice Mainz je kod kuće savladao "fenjeraša" Freiburga 3-1, dok je još uvjerljivija bila Borussia Mönchengladbach koja je slavila 3-0 na gostovanju kod Stuttgarta.

Borussiji je ostvarena pobjeda bila 12. ovosezonska i peta gostujuća, a njome su zadržali priključak za vodećom trojkom (Bayern, Dortmund, Schalke) i zaostatak od jednog boda.

Povela je Borussia četvrtim ovosezonskim golom Mikea Hankea koji je zabio glavom na dodavanje Marca Reusa. Preostala dva gola postignuta su u samoj završnici, a strijelci su bili Reus i Igor de Camargo. Reusu je postignuti gol bio 12. ovosezonski, a De Camargu treći. Kod oba je asistent bio Patrick Herrmann.

U drugoj odigranoj utakmici junak susreta bio je kamerunski reprezentativac Jean-Eric Maxim Choupo Moting s dva postignuta gola. Tijek susreta usmjerilo je isključenje Freiburgovog braniča Falloua Diagnea već u 4. minuti zbog prekršaja nad Adamom Szalaijem u šesnaestercu.

Mainz je sva tri gola zabio u prvih 17 minuta, a utješni gol za goste zabio je Pavel Krmas u 68. minuti.

Bundesliga, 19. kolo:

Mainz - Freiburg 3-1 (Choupo-Moting 3, 17, Polanski 6-11m / Krmas 68)

Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 0-3 (Hanke 31, Reus 81, Camargo 84)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više