30.01.2012. / 15:17

Serie A: Milan lakoćom protiv Cagliarija

Igrači AC MilanaIgrači AC MilanaUtakmicom Milana i Cagliarija na San Siru kompletirano je 20. kolo talijanskog nogometnog prvenstva. Slavio je aktualni prvak s uvjerljivih 3-0 i zadržao priključak za vodećim Juventusom.

Tri su se različita igrača upisala među strijelce kod "rossonera", a mrežu Cagliarija načeo je najbolji strijelac Serie A Zlatan Ibrahimović u 32. minuti.

Učinio je to na sjajan način, pospremivši slobodan udarac u rašlje s nekih 25 metara nakon prekršaja koji je prethodno sam izborio. Bio mu je to 15. ovosezonski gol, čime je izbio sam na vrh ljestvice najboljih strijelaca ispred Udineseovog Antonija Di Natalea.

Švedski napadač bio je asistent kod drugog gola Milana u 39. minuti. Philippe Mexes poslao je dubinsku loptu u kazneni prostor, ondje ju je Ibrahimović prsima servirao Antoniju Nocerinu koji je potom sjajnim udarcem ljevicom s nekih 15-ak metara pronašao desni donji kut nemoćnog Michaela Agazzija i postigao svoj sedmi ovosezonski gol.

Točku na i u 13. ovosezonskoj pobjedi Milana postavio je Massimo Ambrosini svojim prvim golom sezone 15 minuta prije kraja susreta. Učinio je to udarcem vanjskim felšom iz sredine kaznenog prostora nakon prethodne asistencije Urbyja Emmanuelsona.

Na prvenstvenoj ljestvici Milan za vodećim Juventusom zaostaje jedan bod. Cagliari zauzima 14. mjesto.