30.01.2012. / 15:57

Primera: Malaga s desetoricom izdržala nalete Seville

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU posljednjoj nedjeljnoj utakmici 21. kola Primere nogometaši Malage su na svom terenu bili bolji od Seville s 2-1. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za goste je igrao do 70. minute.

Dvoboj susjeda na ljestvici uoči međusobnog obračuna u 21. kolu bio je prepun uzbuđenje u prvih 20 minuta, te u završnici. Malaga je povela preko Weligtona u 7. minuti, a osam minuta kasnije izjednačio je Luna. Već četiri minute potom mrežu gostiju zatresao je Fernandes, a malo tko je mogao pretpostaviti da će to u ovako otvorenom ogledu biti i konačan rezultat.

Velike probleme bogatoj momčadi Malage koju vodi čileanski stručnjak Manuel Pellegrini priredio je njihov vlastiti igrač Isco koji je u razmaku od četiri minute dobio dva žuta kartona, pa je domaći sastav od 78. minute pa do kraja utakmice uglavnom branio stečenu prednost.

Sporni trenutak na kojeg će se sigurno osvrtati u Sevilli zbio se u 84. minuti kada je na odličan centaršut s desne strane Negredo u padu sjajno reagirao i glavom poslao loptu u mrežu, no pomoćni sudac je signalizirao zaleđe, a glavni je očekivano prihvatio njegovu sugestiju. Ponovljena snimka je, pak, pokazala da je Negredo u trenutku upućivanja lopte bio iza igrača koji je ubacivao u kazneni prostor Malage, što znači da zaleđa nije bilo...

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je 70 minuta na poziciji zadnjeg veznog u redovima Seville, a već uobičajeno odmijenio ga je Nijemac Piotr Trochowski.

Malaga je ovom pobjedom preskočila Sevillu na ljestvici i stigla na domak pozicija koje vode u europska natjecanja iduće sezone.

U preostalom susretu 21. kola u ponedjeljak će Osasuna ugostiti madridski Atletico.

Primera, 21. kolo:

Malaga - Sevilla 2-1 (Weligton 7, Fernandez 19 / Luna 15)
Racing Santander - Valencija 2-2 (Gonzalez 2, Bernardo 88 / Aduriz 66, 79)
Real Sociedad - Sporting Gijon 5-1 (Zurutuza 2,3, Elustondo 76, Aranburu 90+1, Griezmann 90+3 / De las Cuevas 46)
Levante - Getafe 1-2 (Suarez 90+1-11m / Güiza 32, Castro 82)

1. Real Madrid 20 17 1 2 70-19 +51 52
2. Barcelona 20 13 6 1 59-12 +47 45
3. Valencia 20 10 6 4 31-22 +9 36
4. Levante 20 9 4 7 26-24 +2 31
5. Espanyol 20 9 4 7 22-21 +1 31
6. Athletic Bilbao 20 7 8 5 30-25 +5 29
7. Malaga 20 8 4 8 24-29 -5 28