02.02.2012. / 11:45

Premiership: Cisse zabio prvijenac za QPR

Arsenalovo "posrtanje" iskoristio je Newcastle koji je slavio na gostovanju kod Blackburna s 2-0

Djibril Cisse (desno)Djibril Cisse (desno)U najzanimljivijoj utakmici večeri (srijeda) engleskog Premiershipa, nogometaši Boltona i Arsenala podijelili su bodove odigravši susret bez pogodaka.

Iako je utakmica imala obećavajuću najavu (Bolton primio najviše pogodaka na svom terenu, a Arsenal u gostima) gledatelji na Reebook stadionu nisu imali previše toga za vidjeti. Utakmica je završila bez golova, a najbolju priliku za to imali su nogometaši Arsenala točnije Theo Walcott i najbolji "topnik" Robin van Persie.

Najprije je Walcott u 26. minuti prvog poluvremena izašao oči u oči s domaćim vratarom Adamom Bogdanom, ali je, u pokušaju da bude atraktivan, njegov udarac (pokušaj kroz noge) golman malo skrenuo i lopta je završila pored vratnice.

U nastavku je Van Persie u 80. minuti pogodio, činilo se, savršeni lob preko Bogdana, ali je isti odsjeo na gredi. Imale su obje momčadi još po nekoliko poluprilika, ali nijedna nije urodila plodom.

Arsenalovo "posrtanje" iskoristio je Newcastle koji je slavio na gostovanju kod Blackburna s 2-0. Unatoč boljoj igri, Blackburn je prvi kapitulirao. U 12. minuti prvog dijela Scott Dann postigao je autogol za vodstvo gostiju. Dvije minute prije kraja poluvremena Blackburn je mogao i do izjednačenja, ali je David Dunn propustio iskoristiti priliku iz najstrože kazne.

U posljednjoj minuti utakmice Gabriel Obertan postigao je pogodak za konačnih 2-0 u korist "svraka". Bio je to ujedno i prvi zgoditak Obertana otkako je ove sezone stigao iz Manchester Uniteda.

Aston Villa i Queens Park Rangers odigrali su na Villa Parku 2-2, a utakmica je zanimljiva zbog dva detalja. Vodeći pogodak za goste (QPR) postigao je novopridošli Francuz Djibril Cisse, kojem je to čak treći put da je postigao prvijenac u prvom nastupu za novi klub. Prije QPR-a to je radio za Liverpool i Sunderland.

Darren Bent smanjio je u posljednjoj minuti prvog dijela na 2-1 što mu je ujedno bio 100. pogodak u Premiershipu u 226. utakmici. Bent je deveti najbrži igrač (od 21) koji je uspio stići do brojke od 100 golova. Najbrži su bili Alan Shearer, kojem su trebale 124 utakmice, Thierry Henry (160), te Ian Wright (173).

Fulham je na svom travnjaku odigrao 1-1 protiv West Bromwich Albiona, a vodeći pogodak za domaći sastav, svoj četvrti u ovoj kalendarskoj godini (više od bilo kojeg drugog igrača Premiershipa), postigao je američki reprezentativac Clint Dempsey u 69. minuti. Osam minuta prije kraja Kamerunac Somen Tchoyi donio je bod gostima.