09.02.2012. / 10:21

DFB-Pokal: Bayern u polufinalu

Drugoligaš Greuther Fürth iznenađujuće je slavio na gostovanju kod Hoffenheima 1-0 golom Oliviera Occeana iz 44. minute

Igrači Bayern MünchenaIgrači Bayern MünchenaPoznati su svi sudionici polufinala Njemačkog nogometnog kupa, DFB-Pokala. Borussiji Dortmund su se među posljednja četiri priključili Bayern München, Borussia Mönchengladbach i drugoligaš Greuther Fürth.

Bayern je slavio na gostovanju kod Stuttgarta 2-0 golovima Francka Riberyja i Marija Gomeza. Ribery je zabio u 30., Gomez u 46. minuti, a kod oba je gola asistirao Thomas Müller.

Zanimljivo, bila je ovo 23. uzastopna utakmica u kojoj je Bayern pobijedio kada se Ribery upisao među strijelce.

Ivica Olić zaigrao je za Bayern od 83. minute, dok je Danijel Pranjić cijeli susret odgledao s klupe.

Drugoligaš Greuther Fürth iznenađujuće je slavio na gostovanju kod Hoffenheima 1-0 golom Oliviera Occeana iz 44. minute. Valja reći da je Hoffenheim igrao s igračem manje od 36. minute kada je isključen Marvin Compper. Hrvatski napadač Srđan Lakić odigrao je svih 90 minuta za poraženi sastav.

U trećoj utakmici Borussia Mönchengladbach savladala je Herthu u Berlinu nakon produžetaka 2-0 golovima Filipa Daemsa i Oscara Wendta. Za Herthu je svih 120 minuta kao kapetan odigrao hrvatski branič Andre Mijatović, a valja reći da je berlinski sastav od 100. minute igrao s igračem manje kada je crveni karton zaslužio Roman Hubnik.