13.02.2012. / 12:20

Poraz CO Zagreb u Švedskoj

U drugoj utakmici skupine, Barcelona je u Chamberyju deklasirala istoimenog domaćina s 30-19 (15-10)

Fotograf: Igor ŠobanFoto: Ilustracija Fotograf: Igor ŠobanRukometaši švedskog Sävehofa pobijedili su pred svojim navijačima hrvatskog prvaka CO Zagreba s 28-25 (12-10) u ogledu 8. kola A skupine Lige prvaka.

Vrlo lošu predstavu prikazali su igrači Ivice Obrvana u Švedskoj. Nisu imali niti jedno vodstvo na utakmici, prvi gol zabili su tek u devetoj minuti, i to iz sedmerca, a prvi gol iz igre (Gojun za smanjenje na 5-3) tek nakon 15 i pol minuta igre.

Sävehof je svoj prvi pogodak postigao na isteku 5. minute. Šveđani su poveli s 5-1, ali se Zagreb dva puta približio na gol zaostatka. No, Sävehof se opet odlijepio, serijom 4-0 poveo je s 10-5. Kapetan Zagreba Zlatko Horvat svojim je golovima u završnici osigurao da se u svlačionicu na odmor ode s ipak ''pristojnim zaostatkom'', bilo je 12-10 za domaćina.

U nastavku je Zagreb stigao i do izjednačenja, prvi puta 14-14 u 35. minuti. No, nakon posljednjeg izjednačenja 16-16, Sävehof je još jednom napravio veliku razliku, poveo je u dva navrata čak i s osam golova razlike. Nakon vodstva domaćina 28-20, hrvatska momčad je s pet uzastopnih golova ublažila poraz, završilo je 28-25.

Zlatko Horvat bio je najbolji u Zagrebu sa 7 golova. Šest ih je zabio u prvom poluvremenu. Golman Marin Šego imao je 15 obrana.

Napomenimo da je Zagreb igrao bez Ivana Balića. Kod domaćina je briljirao Fredrik Larsson s 13 golova.

U drugoj utakmici skupine, Barcelona je u Chamberyju deklasirala istoimenog domaćina s 30-19 (15-10). Domaćini su se držali do 6-6, ali na odmoru je već bilo pet razlike za Barcelonu. U nastavku je Chambery uspio u jednom trenutku malo spustili prednost Barcelone, koja je na kraju slavila vrlo uvjerljivo za osmu uzastopnu pobjedu.

Hrvatski reprezentativac Damir Bičanić zabio je za Chambery 3 gola, dok su Barcelonu predvodili Nagy sa 7 i Rocas sa 6 golova.

Barcelona je vodeća s maksimalnih 16 bodova. CO Zagreb na drugom mjestu ima četiri boda manje, a Sävehof je treći s 8 bodova. Schaffhausen i Chambery imaju po 6 bodova, a Bosna na začelju niti jedan.

U B skupini, Füchse je u Berlinu pred 7.000 navijača pobijedio Čehovske Medvede 31-28, iako je na poluvremenu zaostajao 19-17. Naš reprezentativac Ivan Ninčević bio je sa 7 golova drugi strijelac utakmice. Efikasniji od njega bio je samo njegov suigrač Richwien s 8 golova.

Füchse je ostvario važnu pobjedu za skok na treće mjesto s 9 bodova. Ispred njega su Atletico s 14 i Veszprem s 10 bodova, a iza Kielce s 8, Čehovski Medvedi sa 7 bodova i otpisani Silkeborg bez bodova.

HSV je gostujućom pobjedom kod Sankt Peterburga 36-25, odnosno s maksimalnim učinkom od 16 bodova, i matematički osigurao status pobjednika C skupine dvije runde prije kraja. Hrvatski reprezentativci Blaženko Lacković i Igor Vori postigli su po četiri pogotka za hamburšku momčad, dok se Domagoj Duvnjak nije upisao u strijelce.

U D skupini, Ademar Leon našeg Venija Loserta je kao domaćin pobijedio Montpellier 29-28, pa sada na trećem mjestu ima 11 bodova, tri boda više od francuskog kluba koji je četvrti. Vodeći je Kiel s 13 bodova.

Rukometna Liga prvaka, 8. kolo:

A skupina:

Sävehof - CO Zagreb 28-25

Chambery - Barcelona 19-30

Redoslijed: 1. Barcelona 16, 2. CO Zagreb 12, 3. Sävehof 8, 4. Kadetten Schaffhausen 6, 5. Chambery 6, 6. Bosna 0

B skupina:

Füchse - Čehovski Medvjedi 31-28

Redoslijed: 1. Atletico 14, 2. Veszprem 10, 3. Füchse 9, 4. Kielce 8, 5. Čehovski Medvjedi 7, 6. Silkeborg 0

C skupina:

Sankt Peterburg - HSV 25-36

Redoslijed: 1. HSV 16, 2. Metalurg 10, 3. Cimos Koper 10, 4. Wisla 7, 5. Sankt Peterburg 3, 6. Constanta 2

D skupina:

Ademar Leon - Montpellier 29-28

Redoslijed: 1. Kiel 13, 2. Kobenhavn 12, 3. Ademar Leon 11, 4. Montpellier 8, 5. Pick Szeged 4, 6. Partizan 0

Kiel treći put na krovu Europe

Briljantnu sezonu rukometaši njemačkog Kiela okrunili su naslovom europskog prvaka. U finalnoj utakmici Final-Foura Lige prvaka u Lanxess Areni u… Više