20.02.2012. / 14:11

ATP San Jose: Raonic obranio titulu

U finalu Istomin nije imao baš nikakve šanse

Milos Raonic Milos Raonic Kanadski tenisač Milos Raonic pobjednik je ATP turnira u San Joseu. U finalnom je ogledu, za samo jedan sat i devetnaest minuta, pobijedio Uzbekistanca Denisa Istomina sa 7-6(3), 6-2.

Obranio je time Raonic naslov iz prošle godine u San Joseu, te je ukupno osvojio treću ATP krunu u karijeri. Isto tako, postao je prvi tenisač koji je u 2012. godini osvojio dva turnira (premijerno slavlje mu se dogodilo u Chennaiju).

U finalu Istomin nije imao baš nikakve šanse. Osvojio je jedan poen nakon drugog servisa suparnika (od 18 poena), te tri nakon prvog servisa (od 30 poena). Isto tako, Istomin nije spasio niti jednu od dvije break-lopte suparnika, što je uzrokovalo laganih 6-2 u drugom setu. U prvom se Istomin nekako držao do tie-breaka, ali je tamo Raonic vrlo brzo uklonio neizvjesnost otišavši na 6-1.