24.02.2012. / 13:37

Europa liga: Hat-trick Huntelaara za prolaz Schalkea

Nakon prvog susreta prije tjedan dana rezultat je bio izjednačen 1-1, a istim je ishodom završilo 90 minuta u Gelsenkirchenu

Klaas-Jan Huntelaar Klaas-Jan Huntelaar Nogometaši Schalkea posljednji su izborili plasman u osminu finala Europa lige budući su morali raditi "prekovremeno" protiv češkog prvaka Viktorije Plzen.

Nakon prvog susreta prije tjedan dana rezultat je bio izjednačen 1-1, a istim je ishodom završilo 90 minuta u Gelsenkirchenu. Igrali su se tako produžeci, a junak susreta bio je nizozemski napadač Klaas-Jan Huntelaar koji je postigao sva tri gola za Schalke.

Huntelaar je svoj prvi gol zabio već u sedmoj minuti, ljevicom na asistenciju Juliana Draxlera. Nakon postignutog gola Schalke je dominirao susretom, a od 60. minute igrao je s igračem više nakon isključenja Mareka Bakosa. Ipak, nisu uspjevali zabiti drugi gol koji bi slomio Plzen. Iskoristio je to gostujući sastav, točnije František Rajtoral, koji je nakon nespretne reakcije Schalkeove obrane iskosa s desne strane zatresao mrežu Time Hildebranda iz jedinog udarca u okvir suparničkog gola.

U produžetku je Huntelaar zabio u 106. i 121. minuti, a bili su to njegovi 32. i 33. gol za Schalke ove sezone u svim natjecanjima. U 106. minuti zabio je glavom na dodavanje Chinedua Ogbukea, a u posljednjim trenucima susreta na asistenciju Marice.

Europa liga, 1/16 finala, uzvratne utakmice:

Anderlecht - Alkmaar 0-1 (Martens 54), ukupni rezultat 0-2

Atletico Madrid - Lazio 1-0 (Godin 48), 4-1

Beşiktaş - Braga 0-1 (Lima 25), 2-1

Manchester United - Ajax 1-2 (Hernandez 6 / Özbiliz 37, Alderweireld 87), 3-2

Metalist Harkiv - Red Bull Salzburg 4-1 (Hinteregger 28-ag, Cristaldo 62, Blanco 64, Marlos 87 / Jantscher 56), 8-1

Olympiacos - Rubin 1-0 (Djebbour 14), 2-0

Sporting Lisabon - Legia Varšava 1-0 (Fernandez 84), 3-2

Schalke - Viktoria Plzen 3-1 nakon produžetaka (Huntelaar 7, 106, 120+1 / Rajtoral 88), 4-2

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više