27.02.2012. / 10:59

Primera, video: Messi u 81. minuti srušio Atletico

Ponovno su Katalonci opasno ''visjeli'', a na kraju su pobijedili pogotkom o kojem će se sigurno još dosta pričati sljedećih dana

Lionel Messi Lionel Messi Nogometaši Barcelone pobijedili su u gostima kod Atletico Madrida s 2-1 u posljednjoj utakmici 25. kola španjolskog prvenstva. Vratili su se na taj način na deset bodova zaostatka za vodećim Realom.

Ponovno su Katalonci opasno ''visjeli'', a na kraju su pobijedili pogotkom o kojem će se sigurno još dosta pričati sljedećih dana. Lionel Messi je u 81. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca skroz iskosa s lijeve strane kaznenog prostora, ali u trenucima dok su domaći nogometaši još namještali živi zid. Svi njihovi protesti, međutim, nisu pomogli, sudac je priznao gol i Barcelona je došla do pobjede na jedinom stadionu na kojem je u mandatu Pepa Guardiola dvaput poražena.

Messiju je, pak, ovo bio 15. ligaški pogodak u karijeri protiv Atletica koji mu je najdraža mušterija. Nijednom drugom klubu nije, naime, zabio više od deset puta. Ujedno mu je to bio prvi zgoditak iz slobodnog udarca ove sezone i 28. ukupno. Genijalni Argentinac je, međutim, u prvom poluvremenu dobio i žuti karton zbog igranja rukom. Prvi mu se put u karijeri dogodilo da je u istoj sezoni skupio pet žutih kartona u Primeri što znači da će morati pauzirati u sljedećem kolu kada Barcelona dočekuje Sporting Gijon.

Bio je Messi aktivan i kod vodećeg gola Barcelone u 36. minuti. U svom je stilu osvojio velik dio prostora, gurnuo loptu na lijevu stranu Cescu Fabregasu, a ovaj je ubacio pred gol gdje Dani Alves nije imao težak posao. Ostalo je, ipak, visjeti u zraku je li Brazilac bio u zaleđu.

Atletico je izjednačio u 48. minuti kada je Sergio Busquets nakon kornera domaćih nespretno glavom isporučio loptu Falcau za njegov 15. prvenstveni pogodak sezone.

Primera, 25. kolo:

Atletico - Barcelona 1-2 (Falcao 48 / Alves 36, Messi 81)

Rayo Vallecano - Real Madrid 0-1 (Ronaldo 54)

Villareal - Athletic Bilbao 2-2 (Senna 10, Nilmar 67 / Llorente 61, Susaeta 65)

Valencia - Sevilla 1-2 (Costa 25 / Medel 36, Navas 70)

Real Sociedad - Mallorca 1-0 (Agirretxe 79)

Osasuna - Granada (Nekounam 26, Lekić 29 / Rico 31)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više