01.03.2012. / 08:19

Autor: Hina

Porazi Njemačke i Engleske; Tri gola Messija

ArhivaArhivaU najzanimljivijim prijateljskim utakmicama u srijedu navečer Francuska je u Bremenu svladala Njemačku s 2:1, Nizozemska na Wembleyu Englesku s 3:2, dok je Argentina slavila kod Švicarske s 3:1.

Nijemci su u Bremenu doživjeli neugodan poraz od pomlađenih Francuza, a strijelci su bili Giroud (21) i Maloude (69). Nijemci su promašili ogroman broj šansi, a pogodio je tek Cacau u sudačkoj nadoknadi.

Nizozemska je na Wembleyu u samo dvije minute postigla dva zgoditka, Robben je iz sjajnog solo-prodora pogodio u 57., a Huntelaar u 59., činilo se da će Engleze poraza spasiti Cahill (85) i Young (89), da bi Robben u sudačkoj nadoknadi pogodio za pobjedu. Bila je to prva izbornička utakmica Stuarta Pearcea na klupi Engleske.

Argentina je u sjajnoj utakmici u Bernu pobijedila Švicarsku s 3:1, a sva tri zgoditka za "gaučose" zabio je Leo Messi. Messi je odigrao najbolju utakmicu zadnjih godina za Argentinu, a pogađao je u 20., 88. i 90. minuti, dok je strijelac za Švicarce bio Shaqiri (50).

Rumunjska i Urugvaj su u Bukureštu odigrali 1:1, Edison Cavani je zabio već u 2. minuti za Urugvaj, a izjednačio je Stancu (65). U Klagenfurtu je Austrija pogocima Janka (24), Harnika (54) i Ivanschitza (63-pen) s 3:1 pobijedila Finsku (Furuholm 89), dok je Slovačka pogocima Weisa (24) i Stocha (38) u gostima s 2:1 bila bolja od Turske (Toprak 85). Grčka i Belgija su remizirali 1:1 u Ateni, a malo iznenađenje je poraz Makedonaca u gostima kod Luksemburga (1:2), kao i uspjeh Rusa kod Danaca (2:0) pogocima Širokova (4) i Aršavina (44). Domaćin EURA Poljska i Portugal nisu blistali u Poznanu - igrali su 0:0.

Nogometaši Crne Gore svladali su u Podgorici Island s 2:1, dok je domaćin EURA Ukrajina u gostima pobijedila Izrael s 3:2. Crnogorci su teže od očekivanoga svladali Island, a strijelac oba zgoditka za domaćine bio je Stevan Jovetić (56, 88), dok je strijelac za Island bio Alfred Finnbogason (79). Ukrajinci su u efikasnoj utakmici nadigrali Izrael s 3:2, strijelci su za Ukrajince bili Gusev (18-pen), Konopljanka (45) i Jarmolenko (61), a za Izrael Hemad (55-pen) i Sahar (63). Mađarska i Bugarska su odigrali 1:1, poveli su domaćini preko Szalaia (42), a Bugare je poraza spasio Božinov (87). U turskoj Antaliji Kazahstan i Latvija su igrali 0:0, a nakon njih isti rezultat je bio i u utakmici Moldavije i Bjelorusije, dok je Armenija na Cipru dobila Kanadu s 3:1.