05.03.2012. / 10:58

Premiership: United na krilima Younga dobio Tottenham

U ranije odigranoj utakmici Fulham je s uvjerljivih 5-0 na svom terenu isprašio Wolves

Ashley Young (Wikipedia)Ashley Young (Wikipedia)Nogometaši Manchester Uniteda su zahvaljujući nadahnutoj igri veznjaka Ashleyja Younga slavili na teškom gostovanju kod trećeplasiranog sastava engleskog Premiershipa Tottenhama s glatkih 3-1.

Tottenham je u prvih 45 minuta igre bio osjetno bolja momčad koja je imala nekoliko dobrih prilika za postizanje pogodaka, a kada je to i napravio isti mu je poništen. Emmanuel Adebayor zabio je za vodstvo "spursa" sredinom prvom dijela, ali mu je isti opravdano poništen zbog igranja rukom.

Taman kada se očekivalo da će sudac Martin Atkinson poslati igrače u svlačionicu, Young je izveo korner a Wayne Rooney postigao svoj peti pogodak u posljednje tri utakmice Premiershipa. Štoviše, bio je to Englezov sedmi pogodak "spursima" u posljednjih osam dvoboja.

Nakon 15 minuta igre u nastavku Young je povisio na 2-0 nakon što je iz vrlo teškog kuta s lijeve strane Unitedova napada volejem pronašao suprotni kut odnosno takozvanu "malu mrežicu". Asistent je bio Portugalac Nani.

Svega devet minuta kasnije isti je igrač još ljepšim pogotkom zabio za 3-0. Patrice Evra mu je dao loptu na otprilike 25 metara od gola, Young je napravio, malo iskosa s lijeve strane, par koraka prema naprijed i onda odmjerenim udarcem pronašao lijevi gornji kut Friedelova gola. Ovim pogotkom United je dostigao broj gostujućih pogodaka postignutih u prošloj sezoni (29), a još je ostalo pet kola (u gostima) do kraja prvenstva. Uz to, ovo je peti put ove sezone da je Tottenham primio tri i više pogotka. Dva mu je puta to radio United i City te jednom Arsenal.

Počasni pogodak za Tottenham postigao je Jermain Defoe u 87. minuti utakmice, nakon što je Velšanin Ryan Giggs pogrešno odigrao dodavanje. Lopta je završila ravno u nogama Defoea, koji je ušao svega sedam minuta ranije, a ovaj ju je odmjerenim udarcem s 20-ak metara poslao u desnu stranu De Geina gola.

Spomenimo da je Luka Modrić odigrao cijeli susret za "spurse" dok je Niko Kranjčar ušao u igru tek deset minuta prije kraja.

Ovom pobjedom United je ostao u lovu za gradskim rivalom Cityjem za kojim ponovno zaostaje dva boda. Tottenham je pak sve više u opasnosti da ga sustigne Arsenal koji se subotnjim slavljem kod Liverpoola (2-1) približio na svega četiri boda.

U ranije odigranoj utakmici Fulham je s uvjerljivih 5-0 na svom terenu isprašio Wolves. Trostruki strijelc bio je Rus Pavel Pogrebnjak, dok je autor druga dva pogotka bio Clint Dempsey. Zanimljivo je spomenuti da je Pogrebnjak od zimskog prelaska u Fulham postigao pet pogodaka iz isto toliko udaraca prema suparničkim vratima.

Premiership, 27. kolo:

Newcastle - Sunderland 1-1 (Ameobi 90 / Bendtner 24 - 11m)

Fulham - Wolves 5-0 (Pogrebnjak 36, 44, 61, Dempsey 56, 83)

Tottenham - Manchester United 1-3 (Defoe 87 / Rooney 45, Young 60, 69)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više