05.03.2012. / 11:07

Primera: Real 'petardom' ispratio Espanyol

Do poluvremena je Real udvostručio svoju prednost premijernim golom Khedire u španjolskom prvenstvu

Foto: Ilustracija (Reuters)Foto: Ilustracija (Reuters)Nogometaši Real Madrida "potopili" su Espanyol s 5-0 na Santiago Bernabeuu u 26. kolu španjolskog prvenstva i tako vratili deset bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja Barcelonu.

Dva je gola zabio Gonzalo Higuain i dodao još dvije asistencije, a po jedan su gol postigli Cristiano Ronaldo, Sami Khedira i Kaka.

Cristiano Ronaldo načeo je mrežu Espanyola u 24. minuti. Zabio je ljevicom malo iskosa s desne strane nakon asistencije Higuaina i tako uknjižio svoj 30. ovosezonski ligaški gol u 25 utakmica. Trećeg ožujka prošle godine na svom ih je kontu imao 27.

Do poluvremena je Real udvostručio svoju prednost premijernim golom Khedire u španjolskom prvenstvu. Trebale su njemačkom defenzivnom veznjaku 42 utakmice da bi upisao svoj prvijenac u dresu "kraljevskog kluba", a zabio ga je prizemnim udarcem u desni vratarov kut nakon asistencije Mesuta Özila.

U drugoj minuti nastavka Higuain je prekinuo svoj golgeterski post dug pet utakmica nakon asistencije Kake, a sam brazilski fantazist upisao se u strijelce u 66. minuti kada mu je argentinski napadač uzvratio za asistenciju.

Točku na i svojim je 15. ovosezonskim i osmim golom u utakmicama protiv Espanyola Higuain postavio u 78. minuti. Realu je to bila deseta uzastopna i 22. ovosezonska prvenstvena pobjeda.