07.03.2012. / 10:14

Paris-Nice: Kišerlovski 10. u ukupnom poretku

Robert Kišerlovski (Pixsell)Robert Kišerlovski (Pixsell)Španjolac Alejandro Valverde iz Moviestar Teama pobjednik je treće etape utrke Paris-Nice, koja se vozila od Vierzona do Lac de Vassivierea, u dužini od 194 km.

Valverde je u završnom spirntu pobijedio Australca Simona Gerransa i Belgijanca Giannija Meersmana, iako su neki mislili da se pobjede dokopao Gerrans. No, foto-finiš je pokazao da je pobjedu ipak odnio 31-godišnji Španjolac, koji je u veljači osvojio Utrku po Andaluziji.

U vremenu pobjednika (4:36:19) utrku su završila 62 biciklista, a među njima i hrvatski predstavnik Robert Kišerlovski iz Astane, na 24. mjestu.

U ukupnom poretku utrke Kišerlovski je najbolje rangirani vozač Astane s 36 sekundi zaostatka za vodećim Britancem Bradleyjem Wigginsom iz Sky Procycling momčadi. Skočio je s 14. na 10. mjesto. Astana je kao momčad trenutno četvrta.

Utrka se nastavlja u srijedu četvrtom etapom, od Brive-la-Gaillardea do Rodeza, a završit će u nedjelju osmom etapom, odnosno pojedinačnim kronometrom.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više