08.03.2012. / 11:15

ABA liga: Poraz Zagreba kod Krke

Za Zagreb nije igrao Mario Kasun, a bolji su od ostalih bili Damir Markota sa 19 poena, devet skokova i četiri asistencije, dok je Ante Mašić dodao 15 poena uz pet skokova

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkaši Zagreba doživjeli su uvjerljivi poraz ove srijede, na gostovanju u Novom Mestu. U 23. kolu regionalne košarkaške ABA lige Krka je pobijedila hrvatsku momčad 84-65.

Razlika u korist domaćina je rasla kako je utakmica odmicala, pa su tako igrači Krke nakon +6 u prvoj četvrtini (22-16), na odmor otišli sa trinaest poena razlike (40-27). Na kraju treće četvrtine već je bilo +18 (61-43) čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Najbolji je igrač kod pobjednika bio Haim Nissim sa 16 poena, te Smiljan Pavič sa 14 poena i 10 skokova. Za Zagreb nije igrao Mario Kasun, a bolji su od ostalih bili Damir Markota sa 19 poena, devet skokova i četiri asistencije, dok je Ante Mašić dodao 15 poena uz pet skokova.

ABA liga, 23. kolo:

Krka - Zagreb 84-65

Partizan - Budućnost 67-58

Hemofarm - Zlatorog (kasnije)

Redoslijed: 1. Maccabi 20-1 (-3), 2. Cedevita 18-5 (-1), 3. Partizan 17-6 (-1), 4. Budućnost 15-7 (-2), 5. Široki 13-11, 6. Cibona 12-11 (-1), 7. Olimpija 12-11 (-1), 8. Zagreb 11-12 (-1)...