12.03.2012. / 11:27

NBA: Dramatična pobjeda Lakersa nad Celticsima

Golden State Warriorsi savladali su LA Clipperse u gostima 97-93

Kobe Bryant (Reuters)Kobe Bryant (Reuters)Na NBA parketima odigran je sinoć derbi dviju najtrofejnijih momčadi u povijesti lige. U Staples Centeru LA Lakersi su na kraju u tijesnoj završnici savladali Boston Celticse 97-94.

Lakersi su uspjeli preokrenuti pet koševa zaostatka dvije minute i 41 sekundu prije kraja susreta. U tom su periodu zabili osam koševa, Kobe Bryant i Andrew Bynum svaki po četiri, dok Boston nije zabio niti jedan. Imali su Celticsi posljednji napad i priliku za produžetak, ali šut Raya Allena prvo je uspješno spriječen, dok Rajon Rondo i Paul Pierce nisu uspjeli zabiti za produžetak.

Bila je Lakersima ovo treća uzastopna pobjeda nad Celticsima i prva na domaćem parketu od prosinca 2008. godine. Isto tako, bila im je ovo 18. ovosezonska domaća pobjeda u 20 odigranih utakmica.

Bryant je zabio deset od svojih 26 koševa ukupno u četvrtoj četvrtini, dok je Bynum pridodao 20 koševa i 14 skokova. Double-double učinak od 13 koševa i isto toliko skokova ostvario je Pau Gasol, dok je dvoznamenkast bio i Metta World Peace s 14 koševa. Kod Bostona je najbolji bio Rajon Rondo s 24 koša i 10 asistencija, Ray Allen je zabio 17, Kevin Garnett 14 uz 11 skokova, dok je Paul Pierce ubacio 13 koševa uz 9 asistencija.

Philadelphia je New York Knicksima nanijela peti uzastopni poraz. Slavili su 76ersi sa 106-94 u Madison Square Gardenu nošeni učinkom Loua Williamsa koji je 12 od 28 koševa zabio u trećoj četvrtini. Evan Turner upisao je 24 koša i 15 skokova, a Andre Iguodala 19 koševa, 8 asistencija i 7 skokova za 76erse koji su tako prekinuli seriju od tri uzastopna poraza Knicksa.

Carmelo Anthony bio je najefikasniji kod Knicksa s 22 koša, dok je Jeremy Lin ubacio 14 uz slab šut 5-18 iz igre. U povratničkoj utakmici nakon oporavka od ozljede zadnje lože lijeve noge Tyson Chandler je za Knickse ubacio 8 koševa uz 12 skokova.

Indiana Pacersi poraženi su na gostovanju na Floridi i drugi put u dva dana. Nakon što ih je Miami savladao u produžetku, Orlando je to učinio puno uvjerljivije sa 107-94. Dwight Howard zabio je 30 koševa uz 13 skokova, dok je J.J. Redick dodao 18 koševa uz, za sebe rekordnih u karijeri, devet asistencija za treću pobjedu Orlanda nad Indianom u četvrtom ovosezonskom srazu.

Orlando je dobio četiri od posljednjih pet utakmica, a u ovom ga susretu nije omela ni činjenica da je igrao bez startera Hede Türkoglua i Jasona Richardsona. Kod poraženih Pacersa najbolji s 22 koša bio je Paul George.

Golden State Warriorsi savladali su LA Clipperse u gostima 97-93. Dorell Wright zabio je 18 od svojih 20 koševa u prvom poluvremenu, a Monta Ellis dodao je 19 koševa i 11 asistencija u 17. ovosezonskoj pobjedi Warriorsa u 38. utakmici.

Kod Clippersa, kojima je ovo bio 16. poraz u 39. utakmici, najefikasniji s 27 koševa i 12 skokova bio je Blake Griffin. Chris Paul dodao je 23 koša, a Randy Foye 16 koševa.

NBA liga, nedjelja:

New York - Philadelphia 94-106 (Anthony 22k, 9s, Lin 14k, 7a / Williams 28k, Turner 24k, 15s)

LA Lakers - Boston 97-94 (Bryant 26k, 7a, Bynum 20k, 14s / Rondo 24k, 10a, Allen 17k)

Cleveland - Houston 118-107 (Jamison 28k, Irving 21k / Scola 30k, 8s)

Orlando - Indiana 107-94 (Howard 30k, 13s, Redick 18k / George 22k, 8s)

Toronto - Milwaukee 99-105 (DeRozan 21k / Ilyasova 31k, 12s, Gooden 21k)

Denver - Memphis 91-94 (Nene 15k, 9s, Harrington 15 / Mayo 22k, 8a, Conley 13k, 7a)

Sacramento - Atlanta 99-106 (Cousins 28k, 12s / Smith 28km Teague 16k, 7a)

LA Clippers - Golden State 93-97 (Griffin 27k, 12s, Paul 23k / Ellis 21k, 11a, Wright 20k)