12.03.2012. / 11:34

Bundesliga: Schalke i Werder uvjerljivi

Poput Werdera i Schalke je prekinuo niz od dva uzastopna bundesligaška poraza, a pobjedu protiv HSV-a je osigurao praktički nakon nešto više od pola sata igre

Nogometaši SchalkeaNogometaši SchalkeaU obje nedjeljne utakmice 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva slavili su domaćini. Werder je s 3-0 savladao Hannover, dok je Schalke s 3-1 bio bolji od HSV-a.

Nakon dva uzastopna bundesligaška poraza Werder je u Bremenu do trijumfa stigao golovima Claudija Pizarra, Sebastiana Prödla i Markusa Rosenberga. Pizarro i Rosenberg upisali su i po jednu asistenciju, a Werder je ostvario 11. ovosezonsku pobjedu, jednu više nego li je ostvario u cijeloj prošloj sezoni.

Poput Werdera i Schalke je prekinuo niz od dva uzastopna bundesligaška poraza, a pobjedu protiv HSV-a je osigurao praktički nakon nešto više od pola sata igre. Naime, točno u 33. minuti na semaforu je stajalo 3-0 za "rudare" nakon golova Teemua Pukkija, Christopha Metzeldera i Klaas-Jan Huntelaara (iz penala). Nadu HSV-u vratio je u 45. minuti Gojko Kačar, ali bilo je to sve što su gosti uspjeli napraviti.

Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta za HSV, a Ivo Iličević do 59. minute. Petrić je najveću priliku imao u devedesetoj minuti, ali je njegov topovski udarac ljevicom domaća obrana zaustavila tik ispred gol-crte.

Dodajmo na kraju da je gol Huntelaara bio njegov 19. bundesligaški ove sezone i njegov 34. ukupno u sezoni čime je izjednačio klupski rekord u vlasništvu legendarnog Klausa Fischera iz sezone 1976/77.