14.03.2012. / 09:28

Premiership: Hat-trick Gerrarda za slavlje Liverpoola

Iako je slavio, Liverpool je ostao sedmi sastav Premiershipa s dva boda manje od šestoplasiranog Newcastlea

Steven Gerrard (Reuters)Steven Gerrard (Reuters)Liverpool je pogocima kapetana Stevena Gerrarda s 3-0 slavio protiv Evertona u 217. mersisajdskom derbiju engleske nogometne lige.

Liverpool je u zaostaloj utakmici 26. kola Premiershipa s 3-0 na Anfieldu slavio protiv gradskog rivala Evertona. Steven Gerrard je kapetanski odlučio susret s tri vrlo lijepa pogotka, jednim u prvom i dva u drugom poluvremenu.

Prvi je postigao u 34. minuti prvog dijela kada je savršenim lobom prebacio istrčalog vratara gostiju, Tima Howarda. Urugvajac Luis Suarez napravio je veći dio posla, pucao ravno u Amerikanca na golu Evertona, lopta se odbila na rub kaznenog prostora, malo iskosa, gdje se našao Gerrard i savršeno odmjerenim udarcem lijevom nogom prebacio i vratara i sve obrambene igrače Evertona.

Nakon svega šest minuta nastavka kapetan "redsa" povisio je na 2-0, ponovno nakon što je veći dio posla obavio Urugvajac Suarez. Prošao je omaleni "reds" po desnoj strani Liverpoolova napada, nehotice u kaznenom prostoru gurnuo loptu malo prejako na stranu, ali je na nju natrčao Gerrard i zakucao ju pod gredu za 2-0.

Konačnih 3-0 postavio je Gerrard u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, na još jednu asistenciju Urugvajca. Englez je povukao kontru s polovice terena, poslao loptu na lijevu stranu za Suareza koji u kazenom prostoru vara svog braniča, šalje povratnu loptu koju Gerrard bez ikakvog problema šalje u praktički praznu mrežu.

Recimo i da je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić ušao u igru u 61. minuti utakmice, ali nije uspio pomoći već poprilično uzdrmanom i nemoćnom Evertonu. Recimo podatak da su gosti svega tri puta pokušali ugroziti vrata gostiju od čega je samo jedan udarac išao u okvir gola. Liverpool je, pak, imao 13 udaraca, osam u okvir.

Iako je slavio, Liverpool je ostao sedmi sastav Premiershipa s dva boda manje od šestoplasiranog Newcastlea. Everton je deveta momčad Premiershipa s pet bodova manje od Liverpoola.