19.03.2012. / 11:15

Serie A: Napoli u zadnjih deset minuta od 0-2 do 2-2

Giampiero Pinzi je u 28. minuti doveo domaće u vodstvo, a prednost je u 52. minuti povećao najbolji klupski strijelac Antonio Di Natale svojim 19. prvenstvenim pogotkom

Antonio Di Natale (desno) - ReutersAntonio Di Natale (desno) - ReutersU nevjerojatnoj završnici nogometaši Napolija su uhvatili bod na gostovanju kod Udinesea (2-2) u 28. kolu Serije A i to nakon što su gubili s 2-0 sve do 81. minute.

Giampiero Pinzi je u 28. minuti doveo domaće u vodstvo, a prednost je u 52. minuti povećao najbolji klupski strijelac Antonio Di Natale svojim 19. prvenstvenim pogotkom. Zanimljivo, u posljednja dva sudara ovih klubova u Udinama Di Natale je postigao hat-trick, a zabijati je nastavio i u nedjelju, iako u nešto skromnijoj varijanti.

Diego Fabbrini je u 60. minuti dobio drugi žuti karton i tu je Udinese polako počeo kliziti nizbrdo. Edinson Cavani je u 75. minuti promašio penal za Napoli, točnije obranio ga je Samir Handanovič. Nevjerojatnom slovenskom vrataru je to već sedmi obranjeni jedanaesterac od 14 mogućih u zadnje dvije sezone!

Za neiskorišteni kazneni udarac Cavani se, međutim, iskupio do kraja utakmice dvama pogocima. U 81. minuti je pogodio iz slobodnog udarca, a u 85. iz prilično neugodnog kuta. Urugvajac sada na kontu ima 18 golova Seriji A. Napoli je, pak, ove sezone postigao već 15 pogodaka u zadnjih 15 minuta utakmica, više od bilo koje druge momčadi u ligi.