19.03.2012. / 11:21

Primera: Cazorla u sudačkoj nadoknadi ukrao pobjedu Realu

Spomenimo i da su Realovi nogometaši na teren istračali u majicama kojima su iskazali podršku Ericu Abidalu i Fabriceu Muambi

Santi CazorlaSanti CazorlaNogometaši Malage napravili su uslugu Barceloni, osvojivši veliki bod u gostima kod Real Madrida u 27. kolu Primere. Okršaj na Santiago Bernabeuu je završio rezultatom 1-1, a za Andalužane je u drugoj minuti sudačke nadoknade izjednačio Santi Cazorla.

Malaga je na taj način postala tek druga momčad koja je ove sezone u španjolskom prvenstvu izbjegla poraz na Bernabeuu. Prva je, dakako, bila Barcelona koja je slavila s 3-1. Ovime je, ujedno, prekinut i Realov pobjednički niz u Primeri koji je trajao 11 utakmica, odnosno od spomenutog poraza od Barcelone u prosincu.

Mourinhov je sastav pobijedio u posljednjih osam dvoboja protiv različitih suparnika iz Andaluzije, a pritom je zabijao 5.3 pogodaka po utakmici. Uz to, Real je u zadnja tri prvenstvena okršaja protiv Malage postigao 15 golova, a posljednji put na svome terenu čak sedam! Sve je to sugeriralo da "kraljevski klub" u nedjelju navečer čeka lagan posao, ali na kraju mu je "zapaprio" njegov bivši trener, odnosno Mourinhov prethodnik Manuel Pellegrini.

Santi Cazorla je u samoj završnici, s otprilike 23 metra opalio iz slobodnog udarca i smjestio loptu u rašlje Casillasova gola. Bio mu je to četvrti izravni pogodak iz "slobodnjaka" ove sezone, nijedan drugi igrač u Primeri ih nema više.

Real je, inače, vodio od 35. minute kada je Cristiano Ronaldo s lijevog krila savršeno nabacio na glavu Karimu Benzemi koji je postigao svoj 14. prvenstveni zgoditak u sezoni. Ronaldo je, pak, osmi put asistirao, ali je ostao bez pogotka nakon sedam uzastopnih utakmica u kojima je bio strijelac (u svim natjecanjima).

Terenska inicijativa i veći broj udaraca prema vratima nisu Realu na kraju bili dovoljni za tri boda. Prvi su put nakon ožujka 2007. Madriđani ostali bez pobjede u utakmici u kojoj su istek 90. minute dočekali s prednošću.

Sada pred Barcelonom imaju još uvijek velikih osam bodova prednosti, no kad se uzme u obzir da do kraja prvenstva moraju na Camp Nou, kao i da ih čekaju teška gostovanja kod Atletico Madrida i Athletic Bilbaa, preokret se ne čini toliko nemogućim.

Spomenimo i da su Realovi nogometaši na teren istračali u majicama kojima su iskazali podršku Ericu Abidalu i Fabriceu Muambi. Barcelonina braniča, podsjetimo, očekuje presađivanje jetre, dok je Boltonov veznjak kolabirao u subotnjem dvoboju FA Cupa protiv Tottenhama i u londonskoj se bolnici bori za život.