20.03.2012. / 11:44

Serie A: Roma minimalno svladala Genou

Roma je drugom uzastopnom pobjedom učvrstila šesto mjesto na ljestvici

Nogometaši Rome (Reuters)Nogometaši Rome (Reuters)Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Rimu momčad Genoe s 1-0 u posljednjoj utakmici 28. kola Serije A.

Do očekivane pobjede su nogometaši Rome stigli zasluženo, jer su bili bolji i stvorili su veći broj prilika. Uputili su 8 udaraca u okvir gola, dvostruko više od gostiju. Jedini pogodak na utakmici postigao je Pablo Osvaldo već u 3. minuti, kada je dobro naciljao iskosa s lijeve strane. Bio je to njegov osami pogodak ove sezone u prvenstvu.

U momčadi Rome izostali su kapetan Francesco Totti i bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić, ali je svih 90 minuta odradio Daniele de Rossi, čiji je nastup također bio upitan.

Roma je drugom uzastopnom pobjedom učvrstila šesto mjesto na ljestvici. Za trećeplasiranim gradskim rivalom Lazijem ''vučica'' sada zaostaje za samo četiri boda. Genoa je odigrala i sedmu uzastopnu utakmicu bez pobjede. Osvojila je samo tri boda u tom periodu. Na ljestvici zauzima 14. mjesto.