22.03.2012. / 10:57

NHL: Chicago i Rangersi slavili u produžecima

U najefikasnijoj utakmici večeri Jason Blake je nešto više od pet minuta prije isteka utakmice zabio pobjednički gol za 4-3 slavlje Anaheima protiv vodeće momčadi lige St. Louisa

Igrači Chicago BlackhawksaIgrači Chicago BlackhawksaIstim konačnim ishodima, domaćim pobjedama 2-1 završili su dvoboji Chicaga i Vancouvera, te New York Rangersa i Detroita, a pobjednički su golovi pali u istom trenutnku, dvije minute i 42 sekunde u produžetku.

Sjajni Ryan Miller je s 34 obrane donio Buffalu važnu pobjedu u nastojanjima da uhvate doigravanje, a u njegovom rekordnom 6. shutoutu u jednoj sezoni Sabresi su na domaćem ledu nadigrali Montreal 3-0. Cody Hodgson s dva, te Jason Pominville s jednim pogotkom zaslužni su za nastavak pozitivne serije od 11 pobjeda, dva slavlja nakon produžetaka, te samo četiri poraza koja im je donijela poravnanje na 9. poziciji Istočne konferencije s Washingtonom.

Inače, Milleru je ovo bilo 27. put u karijeri da je mrežu sačuvao netaknutom, odnosno peti puta u posljednje 23 utakmice, dok je u zadnjih 15 utakmica primio svega 29 golova.

Ryan Callahan je u 3. minuti produžetka pogotkom u kojem se pločica od vratnice odbila u mrežu ozljedama desetkovanog Detroita donio New York Rangersima pobjedu 2-1, te ujedno Red Wingsima nanio 6. uzastopni poraz. Kapetan Rangesa Callahan tako je na najbolji način proslavio svoj 27. rođendan 27. pogotkom ove sezone. Na golu domaćina Henrik Lundqvist je zaustavio 26 pokušaja Detroita, dok je strijelac vodećeg zgoditka za New York bio Brad Richards u prvoj trećini. Ovom pobjedom rangersi su zadržali vodeću poziciju Istoka s tri boda ispred Pittsburgha, dok je Detroit s bodom više od Nashvillea četvrti na Zapadu.

Još je jedan dvoboj nakon produžetka identičnim rezultatom pripao domaćem sastavu, a pobjedu Chicagu nad Vancouver osigurao je rookie Andrew Shaw u istom momentu kada je i Callahan donio slavlje njujorčanima - 2 minute i 42 sekunde u produžetku.

Iako igrtaju bez kapetana Jonathana Toewsa Blackhawksi su dobili zadnjih pet utakmica, a preostali pogodak Chicaga djelo je Patricka Kanea kojem je ovo bio jubilarni 20. gol sezone. Jedini gol Vancouvera postigao je Jannik Hansen kako bi prekinuo post od 15 utakmica u kojima nije zabio.

U prvom pojavljivanju na ledu nakon tri mjeseca Joni Pitkanen je golom i asistencijom pripomogao dvostrukom strijelcu Ericu Staalu kako bi Carolina došla do pobjede nad Floridom čime je prekinut niz gostiju od pet pobjeda.

Staal je u drugoj za redom zabio dva te s 23 gola postao najbolji strijelac momčadi, dok je na vratima vrlo dobart bio Cam Ward zaustaviviši 30 protivničkih udaraca. Hurricanesi su ovim uspjehom posložili najbolji niz sezone od četiri pobjede, dok na domaćem ledu imaju 14 pobjeda iz 17 susreta.

Jedini pogodak za vodeći sastav Jugoistočne divizije uknjižio je Tomas Flesichmann, dok je na gola s 36 obrana svoj dio posla uspješno obavio Jose Theodore.

U najefikasnijoj utakmici večeri Jason Blake je nešto više od pet minuta prije isteka utakmice zabio pobjednički gol za 4-3 slavlje Anaheima protiv vodeće momčadi lige St. Louisa. Preokret domaćina u zadnjoj trećini otvorio je svojim sedmim pogotkom sezone Devante Smith-Pelly kako bi po treći puta u utakmici anulirao vodstvo Bluesa. Ducksi su na vratima imali i raspoloženog Jonasa Hillera koji je u petu uzastopnu domaću pobjedu nad St. Louisom ugradio 35 obrana.

12. Anaheim 75, 75
13. Minnesota 72, 70
14. Edmonton 73, 66

15. Columbus 73, 53

x osigurali doigravanje

*vodeći u divizijama

NHL: Kingsi na pobjedu od Stanley Cupa

Hokejaši Los Angeles Kingsa u trećoj su utakmici finalne serije NHL doigravanja, prvoj na svom ledu, u Staples Centeru, pobijedili New Jersey Devilse… Više