23.03.2012. / 12:06

Primera: Malaga prejaka za Rayo Vallecano

Izjednačili su se time ponovno na ljestvici s Levanteom

Foto: Ilustracija (Pixsell)Foto: Ilustracija (Pixsell)Nogometaši Malage u posljednjoj su utakmici 29. kola Primere na svojoj Rosaledi svladali Rayo Vallecano s 4-2.

Izjednačili su se time ponovno na ljestvici s Levanteom. Obje momčadi imaju po 44 boda i vodit će borbu za četvrto, a možda s Valencijom i za treće mjesto i izravni plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Nisu se stvari u četvrtak za Malagu počele dobro razvijati budući da su gosti iz Madrida poveli već u petoj minuti pogotkom Diega Coste s bijele točke. Prije toga je Jesus Gamez u kaznenom prostoru srušio Emiliana Armenterosa.

Andalužani su izjednačili u 35. minuti kada je, poslije pogreške gostujućeg vratara Joela, Jose Rondon glavom smjestio loptu u praznu mrežu. Napadač iz Venezuele je osigurao Malagi i vodstvo u 58. minuti kada je primio loptu leđima okrenut golu, oslobodio se čuvara i s desetak metara pogodio mrežu Madriđana. Rondonu je to bio deveti prvenstveni gol ove sezone.

Enzo Maresca je u 69. minuti povećao prednost domaćih pogotkom glavom, a Rayo Vallecano je nakratko vratio nadu nakon što je Roberto Trashorras u 84. minuti realizirao novi jedanaesterac poslije prekršaja vratara Willyja Caballera na Diegu Costi. No, samo dvije minute kasnije Duda je pogodio s 20-ak metara i potvrdio desetu domaću pobjedu Malage ove sezone i četvrto slavlje u pet posljednjih kola.

Primera, 29. kolo:

Racing - Sevilla 0-3 (Navas 34, Del Moral 51, 90+3)

Betis - Espanyol 1-1 (Castro 78 / Pandiani 90+3)

Malaga - Rayo Vallecano 4-2 (Rondon 35, 58, Maresca 69, Duda 86 / Diego Costa 5 - 11m, Trashorras 84 - 11m)

Ruud van Nistelrooy okončao karijeru

Legendarni nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy (35) objavio je kraj svoje sjajne nogometne karijere započete davne 1993. godine. Malaga je u… Više