26.03.2012. / 11:51

Kišerlovski peti u zadnjoj etapi, sedmi ukupno

Pobjednik utrke je Švicarac Michael Albasini (GreenEdge) koji je već poslije prve etape zasjeo na čelnu poziciju i nije je ispuštao do samoga kraja

Robert Kišerlovski Robert Kišerlovski Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski u velikom je stilu završio Utrku po Kataloniji (Volta a Catalunya). U posljednjoj je etapi osvojio peto mjesto, a u ukupnom je poretku skočio na sedmu poziciju.

Pobjednik utrke je Švicarac Michael Albasini (GreenEdge) koji je već poslije prve etape zasjeo na čelnu poziciju i nije je ispuštao do samoga kraja. Posljednja je etapa bila dugačka 120 kilometara, sa startom u Badaloni i ciljem u Barceloni.

Osvojio ju je Francuz Julien Simon koji je ciljnu vrpcu u katalonskoj prijestolnici presjekao nakon dva sata, 47 minuta i dvije sekunde. Drugi je bio momčadski kolega Roberta Kišerlovskog iz Astane, Talijan Francesco Gavazzi, a treći njegov sunarodnjak Damiano Cunego (Lampre).

U vremenu pobjednika je u cilj ušao i petoplasirani Kišerlovski. Riječanin je u ukupnom poretku zaostao za Albasinijem minutu i 32 sekunde i jedini je član Astane koji je utrku završio među desetoricom najboljih.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više