27.03.2012. / 14:06

Premiership: United im tri boda pred Cityjem

Peti je put ove sezone momčad Alexa Fergusona u Premiershipu slavila minimalnu pobjedu

Igrači Manchester Uniteda (Reuters)Igrači Manchester Uniteda (Reuters)U posljednjoj utakmici 30. kola engleskoga nogometnog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Fulham 1-0. Gostima 27-godišnji sudac Michael Oliver nije sudio čisti 11-erac u 89. minuti.

Gol koji je Unitedu donio tri boda prednosti pred gradskim rivalom Cityjem na vrhu premierligaške ljestvice zabio je Wayne Rooney u 42. minuti na asistenciju Jonnyja Evansa, koji je vratio loptu pred gol nakon ubacivanja Ashleyja Younga s lijevog krila.

Momčad Martina Jola, a time i City, drastično je oštećena u 89. minuti kada je Michael Carrick u Unitedovu 16-ercu s leđa očito oborio Dannyja Murphyja. Zaletio se Unitedov veznjak u bivšeg Liverpoolova nogometaša s leđa fauliravši ga i tijelom i stopalom.

Treba ipak konstatirati da je United šesti put uzastopno u Premierligi pobijedio zasluženo dominantnom igrom tijekom cijele utakmice, premda je i Fulham povremeno prijetio, ponajviše preko svojeg najboljeg napadača, Amerikanca Clinta Dempseyja.

Peti je put ove sezone momčad Alexa Fergusona u Premiershipu slavila minimalnu pobjedu. Toliko je puta s 1-0 slavio još samo Everton.

Wayneu Rooneyju bio je ovo 21. prvenstveni pogodak, te 17. u posljednjih 17 utakmica za United. Za Van Persiejem na vrhu zaostaje pet golova.