28.03.2012. / 10:16

EBEL finale: Linz dva koraka od naslova

Foto: Ilustracija (Pixsell)Foto: Ilustracija (Pixsell)Odigrana je treća utakmica finalne serije hokejaške EBEL lige. Nakon poraza u prvoj utakmici, Linz je zaredao s dvije pobjede i potonjom, ostvarenom rezultatom 6-2, poveo u seriji 2-1.

Utakmica je bila neizvjesna do početka posljednje dionice, a tada je domaći Linz odjurio do trijumfa.

Nakon 28 minuta igre domaći su vodili 2-0 golovima Daniela Oberkoflera i Roba Hiseya, da bi potom u šest minuta Klagenfurt golovima Tylera Scofielda i Josepha Tenutea izjednačio na 2-2.

Da u posljednju dionicu Linz ipak ne ode bez prednosti pobrinuo se bivši napadač Medveščaka Mike Ouellette u 38. minuti.

U posljednjoj dionici Linz je zapečatio pobjedu trima golovima bez ijezdnog primljenog. Oberkofler je postigao svoj drugi gol na susretu, a Justin Keller i Martin Grabher (u praznu mrežu) prvi.

Četvrta utakmica finalne serije igra se već za dva dana u Klagenfurtu.

EBEL finale:

Linz - Klagenfurt 6-2

(Linz vodi u seriji 2-1)

Hokejaši Medveščaka u rujnu u pulskoj Areni

U rujnu ove godine hokejaši zagrebačkog KHL Medveščak u rimskom amfiteatru u Puli odigrat će dvije hokejske utakmice u sklopu regionalne lige EBEL. U… Više